نشست مشترک مسئولان قضایی و مدیران کل دستگاه های خدمات رسان استان برای سرعت بخشیدن به تکمیل اردوگاه علی آبادکتول برگزار شد .

ساخت اردوگاه علی آبادکتول شتاب می گیرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه گفت:  زندان های گرگان و گنبدکاووس بیش از ظرفیت استاندارد تعریف شده ، زندانی در خود جای داده است  که  کار را برای پرداختن به امور اصلاحی و کمک به بازاجتماعی کردن مددجویان سخت کرده است .

هادی هاشمیان افزود: با تکمیل این اردوگاه ، زندانیان موادمخدر که  درصد قابل توجهی از زندانیان استان را تشکیل می دهند  برای نگهداری به این اردوگاه منتقل شوند .

وی ادامه داد:  معتادان متجاهر نیز  در  بخشی از این اردوگاه ، پذیرش خواهند شد  تا فرایند درمان و ترک اعتیاد را طی کنند .

 وی ادامه داد: بخشی از مشکلات در روند تکمیل این اردوگاه ،زیرساخت های آب ، برق و گاز بود که در نشست امروز با مدیران کل این دستگاه ها ، قول مساعد برای کمک به تامین زودتر این زیرساخت ها داده شد .

هاشمیان گفت: برای تکمیل این اردوگاه 20 میلیارد تومان در قالب اسناد خزانه به استان تخصیص یافته و طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال 1400 آماده بهره برداری خواهد شد .

کلنگ ساخت اردوگاه علی آبادکتول از سال 91 به زمین زده شد و  از  حدود دو سال پیش به علت نداشتن اعتبار ، نیمه کاره رها شده بود که با تخصیص اعتبار ، کار ساخت و ساز این اردوگاه دوباره از سرگرفته شد و قرار است مرحله اول این اردوگاه با ظرفیت 600 نفر تا پایان سال آینده تکمیل شود .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار