مدیرکل دفتر میگو سازمان شیلات ایران گفت: تولید بیش از ۳۲ هزار تن میگو در کشور با کیفیت صادراتی در سال ۱۳۹۶ اتفاقی مثبت است.

تولید 32 هزار تن میگو در کشور با کیفیت صادراتی

به گزارش گلستان24؛وحید معدنی ظهر امروز در نخستین کارگروه میگو استان گلستان با اشاره به اینکه تولید میگوی کشور در سال 96 از مرز 32 هزار تن گذشت، اظهار داشت: رشد تولید میگو حاصل تعامل همه فعالان این عرصه اعم از تولیدکنندگان، شیلات و دامپزشکی است و باید در کنار هم ضمن ادامه این روند تعامل زمینه پایداری تولید را فراهم آوریم.

مدیرکل دفتر میگو و سایر آبزیان آب شور شیلات ایران تصریح کرد: تولید 32 هزار تن میگو در کشور با کیفیت صادراتی در سال 1396 اتفاقی مثبت است و همه افرادی که در زنجیره تولید این محصول همکاری کرده‌اند شایسته قدردانی هستند. توافقات در فاز 4 هزار هکتاری مجمتع پرورش میگو گمیشان مناسب بوده و مطالعات فاز دوم این مجتمع به وسعت 6 هزار هکتار به پایان رسیده است.

وی با اشاره به تعامل مناسب با دامپزشکی یادآور شد: صدور کد IR برای مراکز عمل آوری در دست اقدام است تا از این پس صادرات از مبدا استان صورت گیرد و از این طریق ارزآوری مستقیم برای استان حاصل شود.

معدنی اظهار کرد: دولت به عنوان پشتیبان در توسعه و پرورش میگو گلستان آنچه در توان داشته را به میدان آورده و نیاز است پرورش‌دهندگان و سرمایه‌گذاران از این ظرفیت‌ها استفاده لازم را ببرند. به علت شرایط اقلیمی و بیماری‌های حوزه آبزی‌پروری، بیمه می‌تواند پشتیبانی مناسب برای تولیدکنندگان باشد.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار