رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: با استقرار قضات کشیک، بهار امسال ورود زندانیان کمتر از سه روز گلستان، ۱۳ درصد کاهش یافت.

ورود زندانیان کمتر از سه روز گلستان کاهش یافت
به گزارش گلستان24؛هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری میزان با اشاره به کاهش ۱۳ درصدی ورودی زندانیان کمتر از سه روز به زندان‌های استان گلستان گفت: صدور آرای جایگزین حبس، استفاده از نهاد‌های قانونی پیش بینی شده در قانون جدید مجازات اسلامی و استقرار قضات کشیک و کارشناس ثبت اسناد برای کارشناسی اسناد در روز‌های تعطیل و ساعت‌های غیر اداری از اعزام بسیاری از افراد به زندان جلوگیری کرده است.

هادی هاشمیان افزود: همچنین با همکاری اداره کل زندان‌های استان، پرونده زندانیان در بدو ورود به زندان بررسی و در صورتی که به دلیل نداشتن کفیل و وثیقه راهی زندان شده اند برای فراهم کردن وثیقه و کفیل به خانواده‌های آنان فرصت داده می‌شود.

این مقام قضایی در استان گلستان در ادامه بیان کرد: با وجود آنکه در همه جرایم، کاهش زندانی داریم، اما در بخش مالی با افزایش جمعیت کیفری مواجه هستیم که نشان می‌دهد مردم ما در قرارداد‌ها و مسائل مالی، به راحتی اعتماد می‌کنند و مشاوره حقوقی نمی‌گیرند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان همچنین گفت: در همه دادگستری‌ها و دادسرا‌های استان، واحد مشاوره حقوقی رایگان وجود دارد و افراد فقط با کمی وقت گذاشتن و پرس و جو می‌توانند از گرفتار شدن خودشان و سرازیر کردن پرونده به محاکم، پیشگیری کنند.

به گفته هاشمیان، شماره تلفن ۱۲۹ هم در ساعت اداری پاسخگوی پرسش‌های حقوقی هم استانی ها است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار