استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت های بالقوه سرمایه گذاری و گردشگری این استان گفت که از سرمایه گذاران خارجی برای اجرای طرح های کوچک و بزرگ بخش گوناگون استقبال می کنیم.

از سرمایه گذاران خارجی استقبال می کنیم

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق شناس عصر شنبه در دیدار با هیأت عالی شهر گوانگ جو چین اظهار داشت: یکی از زمینه های جذب سرمایه گذار در گلستان، وجود آثار طبیعی و تاریخی متعدد است که فراهم کردن زیرساخت های لازم با بهره مندی از سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه سرمایه های خارجی مورد توجه است.

وی بیان کرد: لغو یک طرفه ویزا از طرف ایران برای چین، نمونه ای از برنامه ریزی دولت برای فراهم کردن زمینه جذب گردشگران چینی است که امیدواریم گلستان بتواند با استفاده از این ظرفیت، در مسیر توسعه گام بردارد.
حق ‎شناس با استقبال از خواهرخواندگی گرگان با گوانگ جو گفت: محدودیتی در رابطه با چین نداریم و هیچ کشوری نمی‌تواند در این ارتباط اثر منفی بگذارد.

معاون دبیر کل شهردار گوانگجو کشور چین هم در این جلسه گفت: گوانگ جو دومین بندر بزرگ چین است که سال گذشته ۲۲ میلیون کانتینر انواع کالا به کشورهای دیگر صادر کرد که گلستان می تواند یکی از مقاصد صادرات کالاهای گوانگ جو باشد.

یایو گوئو اظهار داشت: گرگان و گوانگ جو ظرفیت های مشترک زیادی برای انعقاد تفاهم نامه ‎همکاری و خواهر خواندگی دارند که نیاز است روابط بین این شهرها بیشتر شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار