معاون وزیر راه و شهرسازی وضعیت ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در روستای زیارت را مایه شرمندگی دانست و گفت: این ساخت و سازها از سوی افراد با نفوذی که وظیفه آنان حفاظت از منابع طبیعی بود، اتفاق افتاده است.

 ردپای افراد بانفوذ در زمین‌خواری گسترده روستای «زیارت»

به گزارش گلستان ۲۴؛ فرزانه صادق امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از برخی مناطق ییلاقی و ساخت‌و سازهای غیرمجاز استان گلستان اظهارداشت: مردم عادی کمتر به حریم جنگل‌ها، باغ‌ها و اراضی کشاورزی تجاوز کرده و آن را تغییر کاربری داده‌اند.

وی افزود: در این مناطق ردپای افراد ذی‌نفوذ از همه طیف‌ها وجود دارد. این در حالی است که مسئولیت این افراد باید جلوی تخلفات آنان را می‌گرفت چون وظیفه‌شان حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست بوده است.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه با بیان اینکه وضعیت موجود در مناطق ییلاقی این استان چیزی جز شرمندگی برای افراد باقی نمی‌گذارد، خاطرنشان کرد: دست کم بخشی از این ساخت‌و سازها به طور قطع باید تخریب شود.

وی یادآور شد: سال 95 شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه‌هایی را درباره روستای زیارت داشت و اکنون هم باید برای ساخت و سازها و تغییر کاربری‌های غیرمجاز در این روستا به دنبال مجموعه‌ای از راهکارها باشیم.

صادق گفت: باید اقداماتی انجام دهیم تا دست‌اندازی به منابع طبیعی به ویژه در روستای زیارت اتفاق نیفتد.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار