استاندار گلستان :

استاندار گلستان گفت: ارائه گزارش جلسات و عملکرد مسؤولان از سوی رسانه‎ها، در صورتی که حاشیه مثبت یا حتی منفی به همراه داشته باشد برای مسؤولان مفید است.

امروزه اثرگذاری رسانه‎ها غیرقابل انکار است

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی‎ حق‎شناس صبح امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان، با گرامیداشت سالروز شهادت «شهید محمود صارمی»  و روز خبرنگار اظهار کرد: در 17 مردادماه جاری به‎مناسبت روز خبرنگار مراسم باشکوهی برای خبرنگاران استان گلستان برگزار خواهد شد و بنده نیز شخصاً در این مراسم حضور خواهم یافت.

وی تصریح کرد: اگر نکات ظریفی که در سؤالات و دغدغه‎های خبرنگاران وجود دارد به مسؤولان منعکس شود به طور قطع در تصمیم‎گیری‎های ما مؤثر خواهد بود.

استاندار گلستان بیان کرد: خبرنگاران اگر تصمیم‎گیر نیستند تصمیم‎ساز هستند و در بسیاری از مواقع می‎توانند تصمیمات درستی بسازند به شرط آنکه اطلاعات آنها جامع و شفاف باشد.

حق‎شناس با بیان اینکه رسانه‎ها رکن چهارم دموکراسی هستند، گفت: این رکن بسیار مهم‎تر از سایر ارکان است، در واقع رسانه به‎عنوان رکن چهارم سایر ارکان را به اتاق شیشه‎ای می‎کشاند.

وی یادآور شد: اگر بنده بدانم رفتار و کردارم در بین مردم گلستان رصد می‎شود در رفتار، عملکرد و پوشش خود دقت‎نظر بیشتری خواهم داشت اما اگر به‎عنوان یک مسؤول در دوران تصدی مورد نقد و ارزیابی قرار نگیرم طبیعی است که عملکرد دیگری داشته باشم و این نقش بی‎نظیر را کسی جز رسانه‎ها نمی‎توانند پیاده کنند.

*امروزه اثرگذاری رسانه‎ها غیرقابل انکار است

استاندار گلستان خاطرنشان کرد: نهادهای نظارتی در خوش‎بینانه‎ترین حالت عملکرد نادرست امروز مسؤولان را چند ماه دیگر متوجه خواهند شد اما رسانه‎ها همان روز می‎توانند آن را نقد کنند و سریعاً به اطلاع مردم و اذهان عمومی برسانند و به طور قطع اطلاع‎رسانی بر عملکرد مسؤولان اثرگذار خواهد بود.

حق‎شناس با بیان اینکه امروزه اثرگذاری رسانه‎ها غیرقابل انکار است، متذکر شد: ارائه گزارش جلسات و عملکرد مسؤولان از سوی رسانه‎ها، در صورتی که حاشیه مثبت یا حتی منفی به همراه داشته باشد برای مسؤولان مفید است و باعث تقویت و اصلاح عملکرد آنها خواهد شد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار