یکی از روسای دانشگاه های استان این روزها برای جذب خواهرش تحت عنوان جذب پیش دبستانی ها در آموزش و پرورش استان به هر دری می زند و همه از جمله مدیر کل را تحت فشار قرار داده است .

فشار یکی از روسای دانشگاه های استان برای جذب خواهرش در آموزش و پرورش !

به گزارش گلستان ۲۴؛ پس از سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به استان گلستان و موافقت وی با جذب نیروهای پیش دبستانی و نهضتی موجی از فشارها برای سازماندهی و استخدام برخی نورچشمی ها بوجود آمد و مدیر کل آموزش و پرورش استان را زیر سیطره خود گرفت .

جالب اینجاست یکی از روسای دانشگاه های استان گلستان نیز با فشار و تهدید ، خواستار جذب خواهر خود به عنوان نیروی پیش دبستانی و نهضتی شده است در حالیکه خواهر وی در سال 84 فقط به مدت سه ماه ، وقتی یکی از یکی از نیروهای مدرسه به مرخصی زایمان رفته بود ، جایش قران درس می داد.

حال این رئیس دانشگاه که دبیر یکی از احزاب ذی نفوذ در حوزه فرهنگیان می باشد با فشار به گوهری راد مدیر کل آموزش و پرورش و تهدید سعی دارد خواهر خود را به هر وضع ممکن به استخدام آموزش و پرورش در آورد .

این در حالی است که  این امر با اعتراض بسیاری از مربیان پیش دبستانی مواجه شده است چراکه سالیان سال آنها برای احقاق حق خود تا مجلس و وزارت رفته اند و حالا عده ای بدون رزومه کاری و غیر قانونی استخدام شوند.

حتی بسیاری از مربیان قران نیز با شنیدن این موضوع درخواست استخدام کرده اند در حالیکه این سهمیه برای پیش دبستانی ها و نهضتی ها می باشد .

در حال حاضر رئیس اداره آموزش و پرورش گرگان و واحدهای نظارتی این اداره جلوی این استخدام غیر قانونی را گرفته اند تا جلوی ژن خوب پروری در آموزش و پرورش را بگیرند اما فشارها از اداره کل به اداره گرگان خیلی زیاد است و با تماس های تهدید آمیز کارکنان را تحت فشار قرار داده اند .

در حال حاضر پرونده این ژن خوب به تهران ارسال شده تا نظر نهایی را تهران بدهد اما این موضوع چه تصویب بشود و چه نشود ، موجی از نارضایتی و اعتراض در بین فرهنگیان بوجود خواهد آمد و لکه ننگی می ماند برای مدیریت چنین افرادی است که در ظاهر دم از رعایت قانون و شرع می زنند اما در باطن با پارتی و فشار اقوام خود را بر سر کار می آورند.

از طرفی شنیده هایی نیز مبنی بر رزومه سازی ازسوی برخی افراد در آموزش و پرورش شهرستان ها به گوش می رسید که این موضوع از سوی روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش با پاسخ اینکه" این افراد باید حتما در زمان معین از سوی آموزش و پرورش حقوقی دریافت می کردند و نمی توان این موضوع را سند سازی کرد " تکذیب شد.

 مدیر کل آموزش و پرورش استان  گلستان هم اگر امتیاز دهی و باج دادن را تقویت کننده کرسی مدیریتش بداند همین الان این عرصه را وانهد و به اهلش بسپارد تا جلوی زیاده خواهی و تمامیت خواهی برخی افراد صاحب نفوذ را بگیرد .

گفتنی است؛ مجوز استخدام حدود 2000 نیروی نهضتی و پیش دبستانی استان گلستان از سوی وزارت آموزش و پرورش اخذ و به استان گلستان ابلاغ شده است و افراد مشمول در حال گذراندن مراحل استخدام هستند.

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار