مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات گلستان گفت: مردم استان گلستان اربعین امسال ۱۶ موکب در مرز مهران و شهرهای مختلف عراق از جمله مسیب، نجف، کربلا، سامرا و غیره برپا می‌کنند.

همت گلستانی‌ها برای برپایی ۱۶ موکب در ایام اربعین

به گزارش گلستان ۲۴؛ صفر معراجی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امسال 16 موکب از استان گلستان در مرز مهران و شهرهای زیارتی عراق از جمله نجف، کربلا، سامرا و غیره برپا می‌شود.

وی با اشاره به ثبت‌نام بیش از 38 هزار گلستانی برای شرکت در پیاده‌روی اربعین گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 40 هزار زائر از استان گلستان در این اجتماع عظیم حسینی شرکت کنند که این تعداد نسبت به سال قبل افزایش دوبرابری دارد.

معراجی بیان داشت: تا کنون 92 کامیون امکانات و مواد غذایی موردنیاز برای برپایی این موکب‌ها به مهران و عراق اعزام شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای تسهیل رفت و برگشت زائران اربعین 266 دستگاه اتوبوس از استان گلستان زائران را به مرز مهران منتقل می‌کند و تمهیدات لازم برای بازگشت زائران نیز اندیشیده شده است.

معراجی گفت: 28 نفر از نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان گلستان نیز برای ارائه خدمات پزشکی و امدادرسانی به زائران اربعین اعزام می‌شوند.

وی افزود: برای نخستین بار نیز دو گروه تعزیه‌خوان از استان گلستان در ایام اربعین اعزام می‌شوند که در مسیر پیاده‌روی به سمت شهرهای زیارتی عراق مستقر خواهند شد.

تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار