مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان گفت: ایجاد نظم و تسهیل در اعزام دانشجویان به پیاده روی اربعین ، افزایش کمیّت و کیفیت اعزام ها ، کمک در تربیت دینی عمیق ، ایجاد بستر نقش آفرینی موثر دانشجویان و جوانان در انجام و اداره امور از مهمترین نقش های ستاد اربعین دانشگاهیان استان است .

ستاد اربعین دانشگاهیان ، نمونه کامل همدلی و همکاری در جامعه دانشگاهی

به گزارش گلستان ۲۴؛ در آستانه فرا رسیدن اربعین حسینی ، جواد فرامرزی مسئول بسیج دانشجویی و دبیر ستاد اربعین دانشگاهیان استان گلستان ، صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت بسیار زیاد حرکت جهانی اربعین گفت: پیاده روی اربعین در امتداد واقعه جانسوز عاشورای حسینی ، رویداد مهم نهفته در دل تاریخ بود که امروز با زدوده شدن غبار غربت از چهره اش ؛ تبدیل به بزرگترین و موثرترین اجتماع انسانی در طول تاریخ بشریت شده است .

 

وی افزود : جمعیت حاضر در مراسم معنوی پیاده روی اربعین بعد از سقوط رژیم بعث صدام در عراق و در طول 14 سال گذشته ، روند رشد بسیار چشمگیری داشته است که حضور زائرین با ادیان ، مذاهب و ملیت های مختلف از سراسر دنیا ، آنرا به پرجمعیت ترین اجتماع جهانی تبدیل کرده است .

 

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان گفت : مطالعه تاریخ اسلام نشان می دهد که سنت ارزشمند پیاده روی اربعین ، سابقه ای دیرینه در طول تاریخ دارد و با فراز و نشیب های زیادی در زمان حکومت های گوناگون در سرزمین عراق همراه بوده و از جهانی شدن آن به عنوان یکی از نشانه های ظهور یاد می شود .

 

ستاد اربعین دانشگاهیان گلستان نقش مهمی در تمرکز بر موضوع اربعین داشت

 

فرامرزی افزود : در شهریور ماه 98 و برای اولین بار در چند سال اخیر ، ستاد اربعین دانشگاهیان استان گلستان به پیشنهاد مسئول دفتر استانی نهاد مقام معظم رهبری و با محوریت دبیرخانه شورای فعالیت های فرهنگی دانشگاه های استان تشکیل شد . ریاست این ستاد بر عهده دکتر نجفی نژاد نماینده وزیر علوم در استان و رئیس دانشگاه منابع طبیعی و علوم کشاورزی گرگان و دبیری ستاد بر عهده بسیج دانشجویی استان بود .

دبیر ستاد اربعین دانشگاهیان گلستان با اشاره به تشکیل ستاد اربعین در هر یک از دانشگاه های استان پس از ابلاغ دستورالعمل وزارت علوم به استانها ، گفت : مهمترین نقش ستاد اربعین دانشگاهیان گلستان عبارت است از ترویج گفتمان اربعین در دانشگاه ها ، ایجاد تسهیل در اعزام دانشجویان به پیاده روی اربعین ، افزایش کمیّت و کیفیت اعزام ها ، کمک در تربیت دینی عمیق ، ایجاد بستر نقش آفرینی موثر دانشجویان و جوانان در انجام و اداره امور این قبیل اعزام هاست .

 

ستاد اربعین ، نمونه کاملی از همدلی و همکاری در جامعه دانشگاهی استان

 

فرامرزی با تشکر از همه رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان ، افزود : ستاد اربعین دانشگاهیان گلستان ، نمونه کاملی از همدلی و همکاری در جامعه دانشگاهی استان بود که ایجاد نظم و ساز و کار مشخص برای اعزام ها ، جلب توجه ویژه به مساله اربعین در محیط های دانشگاهی ، رشد تعداد دانشجویان اعزامی به اربعین از دانشگاه های مختلف استان ، از جمله نتایج ارزشمند تشکیل این ستادهای استانی و دانشگاهی است .

 

مسئول بسیج دانشجویی استان گلستان در پایان با اشاره به نقش عمیق تربیتی زیارت اربعین در جوانان و دانشجویان گفت : امیدواریم با تداوم فعالیت اثر گذار ستاد اربعین دانشگاهیان استان در سالهای بعد و حمایت دستگاه ها و مسئولین استانی از این ستاد ، شاهد افزایش تعداد و کیفیت اعزام دانشجویان به این برنامه اثرگذار فرهنگی - معنوی و تربیت نسل جوان بر اساس سند گام دوم انقلاب باشیم .

 

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار