استاندار گلستان گفت: ۸۰ درصد واحدهای مسکونی احداثی خسارت دیده از سیل گلستان تا شروع فصل سرما به مالکان تحویل داده خواهد شد.

۸۰ درصد مسکن سیل زدگان گلستان تا شروع فصل سرما تحویل داده خواهدشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق شناس در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان، اظهارکرد: بیش از هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی احداثی تکمیل و تحویل داده شد و هزار و ۲۰۰ واحد در مرحله پس از سقف (گچ کاری، دیوارچینی، پنجره و غیره) قرار دارد که در حال تکمیل است.

حق شناس با بیان اینکه از هفت هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل زده ۶ هزار و ۵۰۰ واحد پی کنی شده است، افزود: پیش بینی می شود تا پایان آذرماه و شروع فصل سرما بیش از ۸۰ درصد واحدها تحویل مالکان شود.

وی با اشاره به اتمام تعمیر و مقاوم سازی واحدهای مسکونی، خاطرنشان کرد: ۹۰۰ پرونده مناطق شهری در بانک ها باقی مانده اند که مالکان برای عقد قرارداد مراجعه نکرده اند و از مردم می خواهیم هرچه سریع تر به بانک ها برای عقد قرارداد و دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

استاندار گلستان با اشاره به پرداخت خسارات بخش کشاورزی گفت: ۹۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به همه کشاورزان و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۸۲ میلیارد تومان پرونده تسهیلات بخش کشاورزی به بانک معرفی شده که حدود ۸۲ میلیارد تومان به دلیل عدم مراجعه کشاورزان هنوز پرداخت نشده است.

حق شناس از کشاورزان خواست با معرفی جهاد کشاورزی برای دریافت تسهیلات خود به بانک ها مراجعه کنند زیرا در غیر این صورت، این اعتبارات در بخش های دیگر هزینه خواهد شد.

استاندار گلستان در پایان تاکید کرد: به همه کسانی که در سیل خانه هایشان تخریب شده و در حریم رودخانه یا در محدوده طرح تفصیلی و یا بافت فرسوده قرار دارند، زمین واگذار می شود و استان به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در حریم رودخانه ها را نخواهد داد تا دوباره در سیل های آتی متحمل خسارت شوند.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار