معاون نظارت، بازرسی وحمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان، از جذب ناظران افتخاری در این سازمان خبر داد.

فراخوان جذب ناظران افتخاری در سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ علی اصغر اصغری معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با بیان این که مشارکت و نظارت مردم، یکی از مولفه‌های اصلی و کلیدی توسعه اقتصادی بوده گفت: نظارت فرآیندی است که فعالیت‌ها و برنامه‌های دولتی را به صورت معنی‌دار به شهروندان پیوند می‌دهد و در راستای اجرای سیاست‌های سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و حسب ضرورت استفاده از ظرفیت نیرو‌های متعهد مردمی این کار انجام می‌شود.

او افزود:این کار با هدف شناسایی و کشف و معرفی تخلفات اقتصادی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان درجهت تقویت گسترده نیرو‌های مردمی که آمادگی همکاری با این سازمان را در قالب نیرو‌های افتخاری انجام می‌شود.

او گفت: از اینرو سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، از اقشار مختلف جامعه اعم از زنان، دانشجویان، طلاب، بازرسان، که براساس علاقه و تعهد اجمالی آمادگی دارند تا در راستای سیاست‌های سازمان حمایت بصورت افتخاری با این سازمان همکاری داشته باشند دعوت به همکاری می‌کند.

اصغری گفت: افراد علاقمند میتوانند در مرحله اول از تاریخ پانزدهم لغایت سی ام آبان ماه مشخصات خود شامل نام و نام خانوادگی و شهرستان محل سکونت و شماره تلفن خود را از طریق سامانه پیامکی ۳۰۰۰۲۷۱۱۲۲۲۲۹۴ ارسال تا پس از طی مراحل قانونی با آنان تماس گرفته شود و بعد از طی دوره‌های آموزشی زمینه تداوم همکاری‌های نظارتی با ایشان فراهم آید.

او گفت: ناظران افتخاری افراد واجد شرایطی هستند که بعد از ثبت‌نام در سامانه‌ای به همین نام تحت شرایط و ضوابطی از طرف سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در زمینه نظارت بر عملکرد و رفتار واحد‌های صنفی، رصد بازار، ارزیابی شرایط بازار و بررسی مشکلات و نارسایی‌های آن، بازرسان و ستاد‌های خبری سازمان‌های یادشده را در احقاق حقوق شهروندان یاری می‌دهند.

او هدف از اجرای طرح ناظران افتخاری را افزایش میزان رصد بازار درباره تخلف‌های بیان شده در قانون نظام صنفی با همکاری نخبگان، سالم‌سازی فضای کسب و کار، هدفمند شدن اقدامات ناظران در برخورد با تخلفات صنفی و ناامن شدن فضا برای متخلفان دانست.

معاون نظارت، بازرسی وحمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: همکاری‌های بین سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان و افراد تایید صلاحیت شده بصورت افتخاری بوده و این رابطه هیچ گونه تعهد مالی و استخدامی را برای افراد به همراه نخواهد داشت.

/باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار