رئیس سازمان جهادکشاورزی استان گلستان با تاکید بر اهمیت بحث گاز در گلخانه‌ها گفت: گلخانه‌ها نیاز به زمین درجه یک ندارد بنابراین نباید اجازه بدهیم تا زمین‌های درجه یک تبدیل به گلخانه شود.

نباید اجازه دهیم زمین‌های درجه یک گلستان تبدیل به گلخانه شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان گلستان،‌ مختار مهاجر در جلسه ستاد فنی سازمان جهادکشاورزی استان گلستان اظهار کرد: باید شرایطی را مهیا کنیم که در هر شهرستان شرکت بازرگانی محصولات کشاورزی دایر شود تا محصول روی دست کشاورز نماند.
وی با تاکید بر اهمیت بحث گاز در گلخانه‌ها تصریح کرد: گلخانه‌ها نیاز به زمین درجه یک ندارد بنابراین نباید اجازه بدهیم تا زمین‌های درجه یک تبدیل به گلخانه شود و باید از زمین‌های شور و سنگی و بی‌کیفیت برای این منظور استفاده شود.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همچنین بر توجه به عملکرد اراضی شیبدار در شهرستان‌ها و ایجاد ساز و کار تشکلی برای گیاهان دارویی تاکید کرد.

دبیر کمیسیون پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان گلستان نیز در این جلسه برای حل مشکلات مربوط به تامین  سوخت ادوات کشاورزی پیشنهاد کرد ترتیبی داده شود که ادوات کشاورزی هم مانند ماشین‌های شخصی کارت سوخت هوشمند داشته باشند و همچنین حواله سوخت به کشاورز داده شود.
ابراهیم دشتیان اظهار کرد: سیاست دولت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا این است که به سمت سوخت پاک برویم.
در ادامه کارشناس اداره کل هواشناسی استان گلستان گزارشی از ابتدای سال زراعی تاکنون ارائه کرد.
فاطمه نیکزادفر افزود: از ابتدای سال زراعی ۱۲ درصد نسبت به شرایط نرمال کاهش بارندگی داشتیم.
در پایان این نشست مدیر امور باغبانی در خصوص اراضی شیبدار و گلخانه‌ها، مدیر زراعت درباره مرحله کاشت محصولات پاییزه، مدیر توسعه ی بازرگانی در خصوص نظارت بر نهاده‌ها و مدیریت امور دام درباره  برنامه افزایش تولید گوشت قرمز در استان هر کدام به ارائه گزارش پرداختند.

 جلسه ستاد فنی سازمان ۱۱ دی ماه با حضور رئیس سازمان جهادکشاورزی استان، دبیر کمیسیون پیشگیری و مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی استان، و معاونان و مدیران ستادی و شهرستانی جهادکشاورزی استان در محل سالن قدس سازمان برگزار شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار