سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان گلستان از کاهش ۳۰۰ نفری بیماران بستری در استان خبر داد و گفت: این اتفاق می‌تواند نقطه عطفی برای کاهش شیوع بیماری کرونا باشد.

کاهش ۳۰۰ نفری بیماران بستری در گلستان؛ کلونی‌های بیماری کرونا در استان شناسایی شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، محمدجواد کبیر شامگاه جمعه اظهارداشت: تعداد بستری بیماران کرونایی در استان گلستان از یکهزار و 47 نفر به 788 نفر رسیده و تعداد این بیماران نزدیک به 300 نفر کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه این اتفاق می‌تواند نقطه عطفی در مقابله و کاهش شیوع بیماری کرونا در استان باشد، افزود: مردم باید همراهی کاملی با دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا داشته باشند و بدانند اگر بخواهیم می‌توانیم زنجیره شیوع این بیماری را قطع کنیم.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا استان با اشاره به شناسایی کلونی‌های بیماری کرونا در گلستان گفت: از طریق سیستم‌های جی پی اس کلونی این بیماری را در شهرهای گرگان، کردکوی، علی‌آبادکتول، بندرگز و گنبدکاووس شناسایی کردیم.

وی ادامه داد: هدف ما از این کار شناسایی افراد و خانواده‌های درگیر و ارائه آموزش به آنان است که بتوانند سلامت خود را در مقابله با این بیماری حفظ کنند. علاوه براین از طریق سامانه پرونده الکترونیک سلامت نیز در حال شناسایی افرادی که با علایم تنفسی و مشکوک به کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کردند، هستیم.

کبیر با بیان اینکه ملاقات بیماران در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ممنوع شده است، اظهارداشت: برای اینکه خانواده‌ها از وضعیت بیمار خود در این مراکز مطلع شوند شماره تلفن 017316363 در نظر گرفته شده که البته افراد برای گرفتن مشاوره کرونا هم می‌توانند با آن تماس بگیرند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار