مدیرکل بیمه سلامت گلستان از اجرای طرح مشوق بیمه ای جهت خدمات پیشگیرانه و مراقبت سلامت در استان خبرداد.

اجرای طرح مشوق های بیمه ای در گلستان / ترغیب بیماران به خود مراقبتی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان، مهرداد کمانگری در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان، از اجرای طرح مشوق های بیمه‌ای جهت خدمت پیشگیرانه و مراقبت های ارتقاء سلامت اجرا میشود.

وی ضمن بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در استان گلستان اجرایی شده وشامل بیمه شدگان روستایی، بیمه سلامت همگانی و بیمه ایرانیان میشود.

کمانگری با تاکید بر اینکه این طرح فعلا به صورت اختیاری اجرا خواهد شد توضیح داد: فشار خون، دیابت، چربی و چاقی که از عوامل شایع مرگ و میر محسوب میشوند از فاکتورهایی است که در این طرح کنترل میشوند.

وی ادامه داد: کنترل عوامل فوق در قالب مشوق های بیمه ای انجام و باعث میشود بیمه شده به خودمراقبتی ترغیب شود و در صورت کسب امتیاز خود مراقبتی که توسط پزشک تایید میشود از بسته های تشویقی که شامل کاهش حق بیمه است برخوردار می شوند.

مدیرکل بیمه سلامت گلستان تصریح کرد: بیمه شدگان می توانند از طریق سامانه ناب به صورت خوداظهاری در این طرح ثبت نام کنند.

وی همچنین ادامه داد: سامانه‌ای که روی وب سایت مراکز بهداشت وجود دارد، از طریق فضای مجازی به مردم و بیمه شدگان سلامت اعلام می‌شود و یا افراد با مراجعه به اپلیکیشن تحت وب نسبت به ثبت‌نام و خوداظهاری اقدام کنند.

وی افزود: بیمه‌شدگان سلامت همچنین در زمان مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت برای تعویض و تمدید دفترچه می‌توانند مراحل ثبت‌نام را انجام دهند.

کمانگری تاکید کرد: این طرح ابتدا در یک شهر و در چهار ماه آینده در پنج شهر استان و در نهایت ظرف سه ماه آینده در کل استان اجرایی خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار