استاندار گلستان گفت: نظارت‌ها باید تشدید شود و هیچ اهمال‌کاری در نظارت را نمی‌پذیرم و همه دستگاه‌ها باید با قدرت بیشتری نظارت را انجام دهند.

نظارت‌های کرونایی باید تشدید شود/ وضعیت گلستان همچنان قرمز است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گرگان، هادی حق‌شناس صبح امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با گفت: در حال حاضر وضعیت استان گلستان در شیوع ویروس قرمز است و ممکن است تا چند هفته قرمز بمانیم.
وی ادامه داد: موضوع جدی است و همه باید با حساسیت بیشتری مسائل بهداشتی را رعایت کنیم.
استاندار گلستان در خصوص مراکز تعویض پلاک و پلیس+۱۰ و دفاتر پیشخوان دستور داد در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مراکز یک هفته تعطیل خواهند شد.
حق‌شناس گفت: نظارت‌ها باید تشدید شود و هیچ اهمال‌کاری در نظارت را نمی‌پذیرم و همه دستگاه‌ها باید با قدرت بیشتری نظارت را انجام دهند.

*در 3 هفته گذشته سخت‌گیری‌ها و محدودیت‌ها باعث شده شیب ابتلا در استان نزولی شود/  در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ بیمار از بیمارستان‌های استان ترخیص و ۳۸ بیمار‌ جدید بستری شده است

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۱ بیمار از بیمارستان‌های استان ترخیص و ۳۸ بیمار‌ جدید بستری شده است و‌ نشان می‌دهد مردم نکات بهداشتی را بیشتر رعایت می‌کنند اما باید موضوع را جدی بگیریم چون هنوز استان در وضعیت قرمز است.
استاندار گلستان تصریح کرد: تمام پروتکل‌های وضعیت قرمز در سطح استان یک هفته دیگر تمدید می‌شود و باید با نظارت بیشتر این پروتکل‌ها رعایت شود.
حق‌شناس تاکید کرد: در سه هفته گذشته سخت‌گیری‌ها و محدودیت‌ها باعث شده شیب ابتلا در استان نزولی شود.

* نماز عید قربان در هر محیطی ممنوع است/ رئیس اداره مکلف است پرونده تخلف اداری برای کارمند تشکیل دهد/ برای تولید ماسک هیچ کارخانه‌ای نیاز به مجوز نیاز ندارد

وی در پاسخ به انتقاد یکی از فرمانداران مبنی بر کمبود کادر درمان در استان، تاکید کرد: در اسفندماه در اوج پیک شیوع ما در استان یک هزار و‌ ۳۰۰ بیمار داشتیم و ممکن است در پاییز به ۲ هزار و ۶۰۰ بیمار برسد و باید خودمان را با همین ظرفیت موجود هماهنگ کنیم و موضوع پیشگیری را جدی بگیریم.
استاندار گلستان برای عید قربان و غدیر تصریح کرد: نماز عید قربان صد در صد ممنوع است مگر اینکه شرایط شیوع تغییر کند و برگزاری نماز عید قربان در هر محیطی ممنوع است.
حق‌شناس درباره تولید ماسک گفت: برای تولید ماسک هیچ کارخانه‌ای نیاز به مجوز نیاز ندارد و هر کارخانه‌ای که می‌خواهد می‌تواند ماسک در استان تولید کند و این مصوبه ستاد است و نیاز به مجوز سازمان صمت هم ندارد.
وی اضافه کرد: این تنها راه شکستن قیمت کاذب ماسک و تامین کمبود ماسک است.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: رستوران‌ها و فست‌فودها متاسفانه بیرون‌بر رعایت نشده و داخل سرو غذا انجام شده و دستور می‌دهم نظارت‌ تشدید شود و غذا به هیچ عنوان در سالن پذیرایی سرو نشود.

*بازار دام گنبدکاووس و پنج پیکر برای توزیع دام برای عید قربان مجاز به فعالیت هستند
حق‌شناس متذکر شد: بازار دام گنبدکاووس و پنج پیکر برای توزیع دام برای عید قربان مجاز به فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: کارمندی ماسک نزند رئیس اداره مکلف است پرونده تخلف اداری برای کارمند تشکیل دهد بازرسی استانداری وظیفه نظارت بر این موضوع بر مدیران دارد.
استاندار گلستان تصریح کرد: ادارات می‌توانند از دو سوم یا یک سوم نیرها استفاده کنند و اولویت مرخصی با بانوان است.
حق‌شناس در خصوص باشگاه‌های ورزشی و آموزشگاه‌های آزاد فنی و‌حرفه‌ای گفت: با توجه به بهتر بودن وضعیت شیوع کرونا در گرگان این دو بخش حداکثر تا ۱۰ نفر با مسوولیت مدیران کل فنی حرفه‌ای و ورزش و جوانان فقط در گرگان اقدام به فعالیت کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار