معاون درمان علوم پزشکی گلستان خبر منتشر شده در فضای مجازی درباره ابتلای همه کادر درمان بیمارستان بندرترکمن را به ویروس کرونا تکذیب کرد.

کرونایی شدن همه کادر درمان بیمارستان بندرترکمن صحت ندارد
به گزارش گلستان ۲۴؛ سراج الدین عارف نیا معاون درمان علوم پزشکی گلستان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، گفت: در فضای مجازی خبری مبنی بر کرونایی شدن همه کادر درمان بیمارستان شهرستان بندرترکمن منتشر شده بود که این موضوع صحت ندارد.

او ادامه داد:طبق آخرین گزارش دریافتی، از ۱۵۰ نفر کادر درمان بیمارستان این شهرستان، فقط تست کرونای ۱۵ درصد از آن‌ها مثبت شده است.

انتشار این شایعه موجب نگران شدن بیماران بستری شده در مرکز درمانی و خانواده‌های آن‌ها شده بود.

باید از تمامی ظرفیت‌ها برای کاهش شیوع کرونا در شهرستان استفاده کنیم

عبدالقدیر کریمی فرماندار بندرترکمن در ارتباط تصویری با ستاد استانی مقابله با کرونا در گلستان اظهار داشت: در وضعیت قرمز کرونا در گنبدکاووس مراسم عید قربان ممکن است پاشنه آشیل باشد و باید از تمامی ظرفیت‌ها برای کاهش شیوع کرونا در شهرستان استفاده کنیم.

او افزود: صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها باید موج قدرتمندی ایجاد کنند و بیانیه‌ای صادر شود تا با توجه به شیوع کرونا و به منظور سلامتی شهروندان مراسم عید قربان نداشته باشیم که این اتفاق نیازمند آگاه‌سازی مردم است.

الیاس هیوه‌چی افزود: تعطیلی بازار‌های هفتگی و همچنین بازار اسکله بندرترکمن، موجب تشکیل بازار در حاشیه شهر شد و با توجه به کمبود نیروی سد معبر جمع‌آوری آن‌ها مشکل است.

فرماندار مینودشت هم با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان، بیان داشت: متاسفانه پرستار و متخصص عفونی نداریم و حتی از نبود متخصص داخلی در بیمارستان هم رنج می‌بریم.

سید ابوالفضل حسینی‌نیا افزود: متاسفانه در شهر‌های اطراف از پذیرش بیماران مینودشتی خودداری می‌کنند و با این اتفاق ما شرمنده مردم شده‌ایم.

فرماندار علی آبادکتول هم از افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در این شهرستان خبر داد و گفت: با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا در شهرستان نیازمند اکسیژن‌ساز هستیم و درخواست داریم که این امکانات در اختیارمان قرار بگیرد.

حسین هدایتی افزود: ۳۵ درصد بیماران بستری مبتلا به کرونا در علی آبادکتول از شهر‌های اطراف هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار