در سال جهش تولید سپاه استان گلستان نیز تمام توان خود را پای کار آورده است تا سنگ‌هایی که جلوی پای تولید و تولیدکنندگان وجود دارد را بردارد.

عزم سپاه گلستان برای کمک به جهش تولید؛ ۶۰۰ بنگاه اقتصادی عارضه‌یابی می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، چند سالی است که شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون موضوعات اقتصادی انتخاب می‌شود. سکاندار نظام اسلامی به خوبی می‌داند دشمنی که رویای جنگ سخت را با قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح کشورمان از سر به در کرده و در جنگ فرهنگی نیز هر چند زخم‌هایی زده که برخی‌هایشان عمیق است اما نتوانسته مردم را از پای دربیاورد و فقط مانده اقتصاد تا با اعمال فشارها و تحریم‌ها مردم را ناراضی و نظام را ناکارآمد جلوه دهد.

در این جنگ اقتصادی دشمن تمام ظرفیت‌های خود را به میدان آورده، جلوی فروش نفت را گرفته و اجازه نقل و انتقال ارز را هم نمی‌دهد برخی از کالاهای موردنیاز که قبلا وارد می‌شد را هم دیگر کشوری به ما نمی‌فروشد در این شرایط تنها چاره کار مقاوم کردن اقتصاد است تا تکانه‌های مختلف پایه‌های آن را متزلزل نکند.

در کنار اقتصاد مقاومتی باید جهش تولید اتفاق بیفتد تا تولید رونق بگیرد اشتغال ایجاد شود و چرخ اقتصاد کشور بچرخد. در این سال‌ها بیش از 5 هزار و 500 عرصه اقتصاد مقاومتی در این استان ایجاد شده است که اشتغال چند هزار نفر را در پی داشته باشد. حالا اما سپاه گلستان به دنبال اقدامات اساسی‌تری هم رفته است و آن کمک به بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی است.

سپاه هم همپای سایر مجموعه‌ها و حتی پیشگام‌تر از خیلی‌ها برای تحقق جهش تولید کمر همت را بسته است. در گلستان بیش از یک هزار واحد تولیدی وجود دارد که خیلی از آنها با کمتر از 30 درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند.

به ظرفیت‌رسانی فعالیت این واحدها کاری جهادی می‌خواهد، اینکه کارخانه‌ای پس از سال‌ها تعطیلی دوباره رونق بگیرد و کارگرانش بر سر کار باز گردند، کاری است کارستان که با همت سپاه و بسیج اقشار تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است.

سردار علی ملک‌شاهکوهی فرمانده سپاه استان می‌گوید: در شرایط کنونی که دشمن همه توان خود را در جنگ اقتصادی به کار گرفته تا به مردم ما ضربه بزند، تعطیلی حتی یک واحد تولیدی نیز قابل قبول نیست.

وی می‌افزاید: باید شرایطی فراهم کنیم تا تولیدکنندگان با فراغ بال بتوانند به امر تولید بپردازند و اگر سنگی هم جلوی تولید وجود دارد، آنها را برداریم.

فرمانده سپاه نینوای استان می‌گوید: بسیاری از واحدهای تولیدی استان نیمه فعال یا تعطیل هستند باید مشکلات این واحدها بررسی و عارضه‌یابی و برای رفع آنها چاره‌اندیشی شود.

وی می‌گوید: رونق تولید به جامعه امید می‌دهد، آسیب‌های اجتماعی را کم می‌کند و اقتصاد و معیشت مردم را بهبود می‌بخشد بنابراین همه دستگاه‌ها و نهادها موظف هستند در این امر با جدیت مشارکت داشته باشند.

در کنار فعالیت‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی سپاه و به ویژه بسیج سازندگی، کمک به طرح‌های اقتصاد مقاومتی، راه‌اندازی صندوق‌های اعتباری خرد و غیره از دیگر کارهایی است که سپاه برای کمک به اقتصاد و معیشت مردم انجام می‌دهد.

سرهنگ جواد فراهی جانشین سابق فرمانده سپاه در بسیج اقشار هم در این باره می‌گوید: سال گذشته 200 واحد تولیدی استان را که با مشکلاتی مواجه بودند عارضه‌یابی کردیم که مشکلات تعداد زیادی از آنها با همکاری سایر دستگاه‌ها مانند دادگستری، بانک‌ها و غیره برطرف شد.

وی با اشاره به فعالیت کلینیک‌های عارضه‌یابی در استان می‌افزاید: برنامه امسال عارضه‌یابی 600 واحد تولیدی است تا بتوانیم به رفع مشکلات تولیدکنندگان کمک کنیم. برخی از این واحدها چند سالی است که غیرفعال هستند و یا با کمترین نیروی کار فعالیت می‌کنند.

جانشین سابق فرمانده سپاه در بسیج اقشار می‌گوید: جهادی از این مقدس‌تر نیست که در این شرایط بتوانیم کارگاهی را فعال کنیم تا سرپرست خانواده‌ای بیکار نشود. اقدامات سپاه در این حوزه با دستگاه‌های مختلف هماهنگ شده و عمده جلسات کلینیک‌های عارضه‌یابی در شهرک‌های صنعتی استان برگزار می‌شود تا همه دست به دست هم دهند و مشکلی از مشکلات استان برطرف شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار