استاندار گلستان:

استاندار گلستان گفت: فعالیت شرکت حفاری برای انجام پروژه اکتشاف نفت در شهرستان گمیشان به زودی آغاز می شود و انتظار می‌رود تا سه ماه آینده دکل نفت در منطقه مورد نظر نصب شود.

پروژه اکتشاف نفت در شهرستان گمیشان به زودی آغاز می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، هادی حق شناس پیش‌بینی کرد که نتیجه این پروژه ظرف یکسال آینده مشخص شود.

استاندار گلستان اظهار داشت: در دنیا به ازای حفر سه چاه، از یک چاه به نفت می رسند اما در ایران براساس نظر کارشناسان از حفر دو چاه یکی از آنها به نفت یا گاز می رسد.

حق شناس با تشریح دستاوردهای دولت در استان گلستان در تولید محصولات کشاورزی گفت: با تلاش ها و اقدامات حمایتی دولت، هم اکنون در این استان یک سوم دانه‌های کلزای کشور تولید می شود و استان گلستان در این بخش رتبه نخست را دارد.

وی افزود: وجود سه اقلیم گرم و خشک، کوهستانی و معتدل در استان گلستان باعث شده محصولات مختلفی از جمله، زیتون، زعفران، گندم، توت فرنگی و گیلاس، در مجموع انواع محصول های کشاورزی و باغی کشت شود.

وی تولید گندم مرغوب، زیتون، پرورش میگو صادراتی، ید دارویی و نمک را از دیگر محصولات این استان برشمرد و اظهار داشت: محصول‌های انحصاری با برندهای خاص در گلستان وجود دارد اما متاسفانه به خوبی به مردم معرفی نشده است.

استاندار گلستان با اشاره به اینکه روزانه ۵۰۰ تن از گوشت مرغ تولیدی در گلستان برای تامین بازار به استان تهران ارسال می شود، افزود: از هر هشت عدد تخم مرغ تولید شده در کشور یک عدد آن مربوط به استان گلستان است.


سه بار کشت سالانه در ۶۵۰ هزار هکتار از زمین‌های استان
حق شناس با بیان اینکه ٦٥٠هزار هکتار از زمین‌های این استان سالی سه بار زیر کشت می‌رود و هیچگاه زمین‌ها خالی از محصول نیست، ادامه داد: تنوع اقلیمی و محصولات کشاورزی استان برای بسیاری از هموطنان ناشناخته است که در این زمینه نیازمند همکاری رسانه‌ها برای معرفی این استان و ظرفیت‌های آن هستیم.

وی به تنوع اقلیمی استان گلستان اشاره کرد و گفت: در این استان در مسافتی کمتر از دو ساعت علاوه بر دیدن مناطق کویری و شترها می‌توان از آب و هوای مرطوب و در برخی مناطق از هوای سرد و کوهستانی و طبیعت زیبا و منحصر به فرد آن لذت برد ضمن آنکه جنگل‌های هیرکانی با قدمت بیش از ٧٠٠ سال یکی دیگر از جاذبه های بکر و طبیعی این استان بشمار می آید.

استاندار گلستان برج تاریخی گنبد قابوس با بیش از هزار سال قدمت و دیوار دفاعی گرگان به عنوان سومین دیوار دست ساز بشر را از دیگر جاذبه های تاریخی این استان برشمرد و اظهار داشت: تنها جزیره دریای خزر و جنگل ملی گلستان با ٩٠ هزار هکتار وسعت که یک سوم آن به زیست گونه های مختلف پرندگان تعلق دارد، از دیگر آثار طبیعی و چشم نواز این استان است.

حق شناس خواستار معرفی جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این استان از طریق رسانه‌ها شد و گفت: در دنیای امروز که رسانه‌ها می‌توانند بر افکار مردم بسیار اثرگذار باشند، به نظر می رسد باید اطلاع رسانی و خبر را به عناصر حیاتی بشر اضافه کرد زیرا در برخی مواقع دسترسی فوری به خبر بسیار ضروریست.

استاندار گلستان همچنین در این دیدار از تلاش موثر و مفید خبرگزاری مرکز گرگان در پوشش اخبار استان بویژه سیل تشکر کرد.

به گزارش ایرنا، استاندار گلستان پس از این دیدار از بخش‌های مختلف رسانه رسمی کشور دیدن کرد؛ در جریان این بازدید که حدود سه ساعت به طول انجامید استاندار گلستان با حضور در استودیو اداره کل اخبار چند رسانه ای ایرنا گفتگوی مبسوطی انجام داد که مشروح این گفتگوی خبری در روزهای آینده منتشر می‌شود. 

استاندار گلستان همچنین با حضور در اتاق خبر ایرنا از گروههای مختلف سیاسی؛ ورزشی؛ اقتصادی؛ اجتماعی؛ فرهنگی؛ آموزش و دانشگاه و دیگر بخش ها دیدن کرد و به سوالات مختلف خبرنگاران پاسخ داد و با حضور در اداره کل اخبار خارجی ایرنا در جریان روند تولید و انتشار اخبار قرار گرفت.

اخبار ایرنا به ۹ زبان مختلف دنیا منتشر می‌شود که به اعتقاد استاندار گلستان پوشش و بازنشر اخبار این استان بویژه به زبان چینی و روسی میتواند برای این استان مزیت اقتصادی ایجاد کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار