مدیرکل دفتر امور بانوان و استانداری گلستان با اشاره به توجه ویژه دولت برای ارتقای جایگاه مدیریتی بانوان در کشور گفت که حدود ۱۳ درصد پست‌های مدیریتی این استان در اختیار زنان است.

۱۳ درصد پست‌های مدیریتی گلستان در اختیار زنان است

به گزارش گلستان ۲۴؛ الهه غیناقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ مدیرکل و مدیر ارشد، ۱۹ معاون مدیرکل، ۱۳۴ رییس اداره، چهار معاون فرماندار ، ۶۳ مدیر شهرستانی و ۹۳ معاون شهرستان گلستان از جامعه زنان هستند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن ۱۲ هزار و ۱۱۱ نفر از بانوان در دستگاه های اجرایی، ۳۲۹ نفر در بانک‌ها، ۷ هزار و ۲۲۴ نفر در دانشگاه ها و ۱۲۱ نفر در شهرداری های استان مشغول فعالیت هستند.

وی همچنین با اشاره به حضور پر رنگ زنان گلستانی در عرصه اقتصادی به خصوص در روستاها گفت: در بیشتر خوداشتغالی های استان از جمله در بخش کشاورزی، دامداری، صنایع دستی  و واحدهای بوم‌گردی نقش بانوان پررنگ و مشارکت آن ها زیاد است.

غیناقی با اشاره به مشارکت فراوان بانوان گلستانی در فعالیت های اجتماعی گفت: این استان بیش از ۷۰ سازمان مردم نهاد مربوط به امور زنان دارد که با مدیریت زنان و بدنه اصلی متشکل از بانوان فعالیت می کنند.

گلستان بیش از یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفر جمعیت دارد که نیمی از آنان را بانوان تشکیل می دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار