رییس شورا‌های حل اختلاف گلستان از سازش ۵۱ درصدی پرونده‌های ورودی به شعب ویژه صلحی مستقر درشورای حل اختلاف گلستان طی پنج ماهه اول سال جاری خبر داد.

سازش ۵۱ درصدی در پرونده‌های ورودی به شعب شورای حل اختلاف گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از میزان، احمد جعفری، معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شورا‌های حل اختلاف گلستان در گفت‌وگو با میزان از سازش ۵۱ درصدی پرونده‌های ورودی به شعب ویژه صلحی مستقر درشورای حل اختلاف گلستان طی پنج ماهه اول سال جاری خبر داد و بیان کرد: در پنج ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۵۱ درصد پرونده‌های شورا‌های حل اختلاف این استان به صلح و سازش منتهی شده است.

رییس شورا‌های حل اختلاف گلستان با اشاره به به ورود بیش از چهل و هشت هزار پرونده در پنج ماهه اخیر به شعب شورا‌های حل اختلاف استان گلستان افزود: در مدت زمان مشابه پارسال چهل و دو هزار پرونده به شعب شورا وارد شده است.

وی پرونده‌هایی با موضوع مطالبه طلب، تامین دلیل، چک، مطالبه نفقه و مهریه، حصر وراثت، تامین خواسته و... را از جمله پرونده‌هایی برشمرد که طی مدت ذکر شده در شعب شورای حل اختلاف استان گلستان رسیدگی شده است.
 
جعفری با تاکید بر اینکه شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف رای صادر نمی‌کنند، گفت: شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف کار سازش در پرونده‌هایی که روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها به آنان ارجاع می‌دهند را انجام می‌دهند.

رییس شورا‌های حل اختلاف گلستان در پایان تاکید کرد: در پرونده‌هایی که با سازش طرفین دعوا مختومه می‌شوند، احتمال تنش و تشکیل پرونده‌های احتمالی بعد از صدور حکم کاسته می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار