نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس با اشاره به پیگیری کمیسیون عمران برای تحقق دستور رئیس مجلس گفت: حجم خسارت‌ها در روستاهای زلزله‌زده زیاد است و اقداماتی که تا کنون انجام شده کافی نیست.

عضو مجمع نمایندگان گلستان: اقدام‌های انجام شده در مناطق زلزله‌زده کافی نیست

به گزارش گلستان ۲۴؛ غلامعلی کوهساری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان اظهارداشت: زلزله‌ 5.1 ریشتری چند روز قبل در روستاهای رامیان و آزادشهر خسارت‌های مالی برجای گذاشت که در رامیان عمده خسارت‌ها در روستاهای قورچای، ویرو، الهادی، رضی و کشکک بوده است.

وی گفت: حجم خسارت‌ها به ویژه در بخش مسکونی زیاد بوده و به رغم حضور و پیگیری دستگاه‌های اجرایی و خدماتی جوابگوی نیاز مردم نیست.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس با اشاره به قرمز بودن وضعیت کرونایی در رامیان بیان داشت: مشکلی که داریم به خاطر شرایط کرونا است، اردوگاه اسکان اضطراری که برای زلزله‌زدگان برپا شده و همینطور حضور کسانی که برای خدمات‌رسانی در منطقه هستند ممکن است شرایط کرونایی را تشدید کند.

وی افزود: قرار شد خانواده‌هایی که فضای کافی در حیاط منازل خود دارند چادرهای اسکان اضطراری را به منازل خود انتقال دهند تا دست‌کم جلوی شیوع کرونا گرفته شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به دستور قالیباف به این کمیسیون برای رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان گفت: پس از تذکر قانونی که در صحن مجلس دادم، آقای قالیباف به کمیسیون عمران مجلس برای بررسی و رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان رامیان مأموریت داد که اقداماتی در این زمینه در حال انجام است.

وی ادامه داد: بنیاد مسکن از اعتبارات داخلی خود تسهیلاتی را در نظر گرفته است و تا کنون نیز بخشی از پرونده‌های واحدهای مسکونی تخریب شده در روستاهای قورچای و ویرو تکمیل شده است.

کوهساری بیان داشت: با توجه به شرایط کوهستانی منطقه و در پیش بودن فصل سرما باید زودتر درباره بازسازی این واحدهای مسکونی اقدام شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار