نتیجه دور دوم دور دوم انتخابات مجلس گلستان امروز 22 شهریور 99 اعلام شد.

نتیجه دور دوم انتخابات مجلس گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از راهبرد معاصر؛ بر اساس اعلام سخنگوی ستاد انتخابات کشور حوزه‌هایی که نتایج و نامزد راه یافته آن‌ها به مجلس مشخص شد و نتیجه انتخابات هر شهر به صورت جداگانه مشخص شد در ادامه این خبر نتیجه دور دوم انتخابات مجلس گلستان را می آوریم.

 

نتیجه دور دوم انتخابات مجلس گلستان
 

رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اعلام نتایج مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گلستان ، اظهار کرد: با مشخص شدن نمایندگان ملت در 3 حوزه انتخابیه تکلیف 7 کرسی نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی مشخص شد.

 

علی اصغر طهماسبی،اسامی منتخبان مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای که موفق به کسب اکثریت نسبی آرای صحیح درحوزه انتخابیه شده اند، به شرح ذیل اعلام کرد:

 

در حوزه انتخابیه گرگان و آق قلا آقایان نبی هزار جریبی با کسب 78001 رأی و نورمحمد تربتی نژاد با کسب 75323 رأی از مجموع 170598آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافتند.

 

در حوزه انتخابیه کردکوی، ترکمن، بندر گز و گمیشان آقای رامین نور قلی پور با کسب 69480 رأی از مجموع 105826آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .

 

در حوزه انتخابیه مینودشت، کلاله، مراوه تپه و گالیکش آقای شهرام کوسه غراوی با کسب 74329 رأی از مجموع 143637آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت .

 

وی افزود : میزان مشارکت مردم در حوزه شهرستانی در مرحله دوم دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بیش از 60 درصد است که در مقایسه با انتخابات مرحله دوم مشابه پیبشین شاهد رشد قابل توجهی هستیم.

 

رئیس ستاد انتخابات استان ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مردم و دست اندرکاران برگزاری انتخابات دهم اردیبهشت، گفت: مردم در انتخابات دیروز بار دیگر همدلی و همراهی خود را با آرمان های انقلاب، امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری به اثبات رساندند و دست اندرکاران انتخابات نیز بیطرفی، پاکدستی و شفافیت خود را در صیانت از آرا ملت به اثبات رساندند.

 

لازم به ذکر است مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دهم اردیبهشت 1395 در 55 حوزه انتخابیه در 21 استان کشور برای انتخاب 68 نماینده برگزار شد.

 

مرحله اول انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفندماه سال 1394 در سراسر کشور برگزار و 221 نفر از نمایندگان انتخاب شدند که در این مرحله مشارکت 62 درصدی مردم به ثبت رسید.

 

استان یک میلیون و 850 هزار نفری گلستان هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که سه نماینده حوزه های انتخابیه گنبدکاووس، علی آباد کتول، رامیان و آزادشهر در مرحله اول انتخابات و در هفتم اسفند 94 به مجلس راه یافتند و چهار نماینده دیگر براساس نتایج انتخابات 10 اردیبهشت 95 راهی مجلس دهم شدند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار