رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با اشاره به پیگیری‌های استان برای افتتاح سد نرماب مینودشت، گفت: در سالجاری تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تخصیص یافت.

تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای سد نرماب در سالجاری

به گزارش گلستان ۲۴؛ قدرت الله عابدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سد نرماب یکی از پروژه‌های بزرگ و محوری استان گلستان است که با اجرای این سد علاوه بر تأمین آب شرب ۵۵۰ هزار نفر از مردم شرق استان، حوزه کشاورزی و صنعت نیز از این سد بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: در سال ۹۸ حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافت و در سال جاری نیز تا به امروز ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار در قالب اسناد اعتباری به وزارت نیرو ابلاغ شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم این سد را در سال ۱۴۰۰ آبگیری کنیم.

عابدی در ادامه با اشاره به شکل‌گیری زنجیره تولید تخم‌مرغ در استان توسط بخش غیردولتی، گفت: بخشی از این مجموعه در هفته دولت امسال افتتاح شد و بخش دیگر آن در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: با کامل شدن این زنجیره تولید، ۱۱ درصد تولید تخم‌مرغ کشور در استان گلستان انجام خواهد گرفت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گلستان با اشاره به اینکه بخش اعظمی از این تولیدات، صادر خواهد شد، تصریح کرد: این کار علاوه بر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم بسیاری از جوانان، در ایجاد ارزش‌افزوده استان هم اثرگذار خواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار