در مراسمی با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور، استاندار گلستان و نماینده مردم استان در مجلس، فاز اول شهرک اقتصاد مقاومتی استان گلستان (زنجیره صنعت نوغانداری) در شهرستان علی آبادکتول افتتاح شد.

فاز اول شهرک اقتصاد مقاومتی استان گلستان افتتاح شد
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گلستان؛ دکتر هادی حق شناس صبح امروز پنجشنبه یکم آبان در این آیین اظهار کرد: اغلب روستاهای استان از امکانات زیرساختی مورد نیاز از قبیل آب، برق، گاز، اینترنت و ... برخوردارند و ایجاد اشتغال می تواند موجب ماندگاری روستاییان در روستاها شود.
استاندار گلستان با اشاره به اینکه حدود 60 درصد مددجویان کمیته امداد در روستاها زندگی می کنند، گفت: مشکل اصلی روستاها، اشتغال است که با ایجاد مشاغل متناسب با روستاها می توانیم موجب مهاجرت معکوس و کاهش حاشیه نشینی شویم.
وی خودکفایی مددجویان را یکی از اقدامات قابل تقدیر کمیته امداد دانست و اظهار کرد: پرداخت مستمری ماهانه، کفاف تأمین مخارج مددجویان نخواهد بود و باید تلاش شود افراد را به خودکفایی و درآمد مطلوب برسانیم.
دکتر حق شناس با اشاره به احداث سه هزار واحد مسکن محرومان توسط کمیته امداد در استان، خبر داد: با پیشنهاد رییس کمیته امداد کشور، طی تفاهم نامه جدیدی با سازمان برنامه و بودجه، دوهزار واحد دیگر به تعداد مسکن محرومان استان افزوده خواهد شد تا این عدد به پنج هزار واحد مسکونی برسد.
لازم به ذکر است، شرکت توسعه کشاورزی میثاق پایدار شمال با حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) اقدام به ایجاد زنجیره صنعت نوغانداری نموده اند که فار اول آن شمال ایجاد توتستان است.
گام دوم ایجاد نهالستان و احداث واحد تولید پیله ابریشم و گام سوم آن شامل احداث کارگاه تجهیزات صنعتی نوغانداری، ایجاد مرکز تخصصی کرم ابریشم و تأسیس واحد نخ ریسی صنعتی می باشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار