رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: با توجه به اینکهدحدود 65 درصد خانوارهای تحت پوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند مهمترین راهبرد ما ایجاد اشتغال خانگی است.

مهمترین راهبرد کمیته امداد ایجاد اشتغال خانگی است/ ثبت جهانی فرش کمیته امداد با الگو احسان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گرگان  مرتضی بختیاری صبح امروز در افتتاح نهالستان تولید تولید و زنجیره صنعت نوغانداری در گلستان اظهار کرد: معتقدیم مهمترین وظیفه زنان سرپرست خانوار تحت پوشش ما تربیت و پرورش فرزندان و یتیمان است و بر همین  اساس مهمترین راهبرد کمیته امداد ایجاد اشتغال خانگی است.

وی تصریح کرد: حدود ۶۵ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار بوده که برای این افراد اشتغال خانگی ایجاد می‌شود تا تربیت آنها تحت تاثیر اشتغال قرار نگیرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی صنایع  روستایی و اشتغال خانگی را مقوله‌های مهم ماندگاری روستائیان دانست و خاطرنشان کرد: هر چه روستاها آبادتر شود و در کنار آن اشتغال خانگی و صنایع روستایی توسعه یابد بی‌شک ماندگاری روستائیان و عدم مهاجرت آنها به شهرها کاهش پیدا می‌کند.

* فعال کردن پنل خورشیدی برای ماندگاری روستائیان در روستاها

وی راه‌اندازی پنل خورشیدی در روستاها را از دیگر فعالیت‌های کمیته امداد برشمرد و گفت: فعال کردن پنل خورشیدی سبب ایجاد اشتغال نمی‌شود ولی ماندگاری روستائیان در روستاها را افزایش می‌دهد.
بختیاری از ثبت جهانی فرش دستباف کمیته امداد خبر داد و بیان داشت: تولید فرش با کیفیت دستباف توسط مددجویان کمیته امداد سبب شد تا دو ماه پیش فرش دستباف کمیته امداد با الگو احسان ثبت جهانی شود.

وی با اشاره به افتتاح زنجیره صنعت نوغانداری در گلستان خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا تا 30 درصد از سهم نوغانداری کشور توسط کمیته امداد فراهم شود که این امر تا به امروز به 15 درصد رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا تیرماه سال 1400 و با تکمیل این زنجیره این امر محقق شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار