رئیس پلیس فتا استان گلستان از دستگیری گرداننده صفحه‌ای دریکی از شبکه‌های اجتماعی خبر داد که اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی و ترویج بی‌بندوباری در فضای مجازی می‌کرد.

شناسایی عامل انتشار تصاویر غیراخلاقی با عنوان مدلینگ

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ ابراهیم پرسا، رئیس پلیس فتا استان گلستان در تشریح این خبر گفت: در پی رصد و پایش صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا استان، صفحه‌ای دریکی از شبکه‌های اجتماعی مشاهده شد که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مبتذل و محتوای غیر اخلاقی تحت عنوان مدلینگ می‌کرد.

وی افزود: با بررسی‌ها و تحقیقات صورت گرفته، گرداننده این صفحه که بیش از چندهزاردنبال کننده و صدها پست با محتوای مبتذل داشت، مورد شناسایی قرار گرفت و در یک عملیات موفق پلیسی، متهم توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان گنبد دستگیرشد و در نهایت پس از مشاهده ادله غیرقابل‌انکار به اقدام مجرمانه خود اعتراف کرد.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه متهم انگیزه خود از راه‌اندازی صفحه و انتشار تصاویر غیراخلاقی را جذب دنبال کننده و کسب درآمد عنوان کرده است، افزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی کلیه محتوای صفحه مذکور و پست‌های مربوطه حذف شد و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

سرهنگ پرسا تصریح کرد: سوءاستفاده از تصاویر یا اخاذی و کلاه‌برداری از کاربران در پوشش فعالیت برای مدلینگ، علاوه بر اغفال کاربران، جرم بوده  و با هنجارشکنان برابر مواد قانون جرائم رایانه‌ای و قانون مجازات اسلامی، قاطعانه رفتار خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار