عصر روز گذشته حادثه‌ای در معدن " زمستان یورت" شهرستان آزادشهر رخ داد که در اثر آن ۴ نفر از معدنکاران مصدوم و به مراکز درمانی اعزام شدند و آنطور که استاندار گلستان گفته حال همه مصدومان خوب است.

" زمستان یورت" بازهم حادثه آفرید/حال ۴ معدنکار مصدوم خوب است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از  آزادشهر ، حادثه معدن در استان با آن خاطره تلخی که از خود برجای گذاشته و مرگ 43 معدنچی، تن و بدن همه را می‌لرزاند. عصر روز گذشته در حین فعالیت معدنکاران چند نفر از آنان دچار حادثه شدند که بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.

هادی حق شناس، استاندار گلستان گفته این حادثه به علت انفجار یا ریزش معدن نبوده بلکه به علت دپوی ذغال استخراج شده از معدن و تجمع گاز، 4 نفر از کارگران معدن زمستان یورت دچار گازگرفتگی شدند.

وی گفت: اقدامات درمانی بلافاصله برای این معدنکاران انجام شد و خوشبختانه حال هر 4 مصدوم خوب است.

وی بیان داشت: این معدن در گذشته خاطره تلخی را برای مردم گلستان و ایران را رقم زده و باید وضعیت رعایت مسائل ایمنی و استانداردهای لازم در آن به طور جدی بررسی شود تا شاهد حادثه‌های مشابه نباشیم.

حسینی، فرماندار آزادشهر هم در توضیح این حادثه گفت: با توجه به دپوی زیاد ذغالسنگ استخراجی در تونل شماره 3، تهویه هوا به درستی انجام نشده و به دلیل کمبود اکسیژن  6 نفر کارگر مصدوم شدند که 2 نفر به صورت سرپایی مداوا و 4 نفر در بیمارستان بستری شدند که حال آنان مساعد است.

استاندار گلستان همچنین از معدنکاران مصدوم در بیمارستان حضرت معصومه ( س) شهرستان آزادشهر عیادت و بر پیگیری امورات مربوط به درمان آنان تأکید کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار