معاون دادگستری گلستان:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گلستان از پیگیری برای راه اندازی شعب تخصصی رسیدگی به پرونده‌های میراث‌فرهنگی در استان خبرداد.

شعب تخصصی رسیدگی به پرونده‌های میراث‌فرهنگی در گلستان ایجادمی شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، حجت‌الاسلام مهدی قاسمی وناجمی در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی گلستان اظهارکرد: میراث‌فرهنگی به‌نوعی نشان‌دهنده هویت تاریخی کشور است و همه باید در راستای حفظ و حراست از آن تلاش کنیم.

وی افزود: دادگستری ایجاد شعب تخصصی رسیدگی به پرونده‌های میراث‌فرهنگی با هدف تخصصی شدن و افزایش سرعت در رسیدگی پرونده‌های این حوزه را پیگیری و بررسی می‌کند.

قاسمی وناجمی بیان کرد: برای پیشگیری از وقوع جرائم حوزه میراث‌فرهنگی، کارگروه پیشگیری از جرائم میراث‌فرهنگی در دادگستری استان تشکیل می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان هم اظهارکرد: میراث‌فرهنگی استان گنجینه‌ای بسیار ارزشمند است و متأسفانه در سال ۹۹ شاهد افزایش حفاری‌های غیرمجاز در سطح استان هستیم که بسیاری از آن‌ها دستگیرشده و انتظار داریم همکاری دادگستری در این حوزه تداوم و افزایش یابد.

احمد تجری افزود: امیدواریم با همکاری و هماهنگی بیشتر فی‌مابین اداره‌کل میراث‌فرهنگی و دادگستری استان کاهش در جرائم حوزه میراث‌فرهنگی استان و ساماندهی مناسبی در حوزه فعالیت‌های مرتبط با گردشگری را شاهد بوده و نتایج آن محسوس باشد.

وی بیان کرد: با همکاری دادگستری و نیروی انتظامی استان در اواخر سال گذشته گشت‌های ویژه برای جلوگیری از برگزاری تورهای غیرمجاز برگزار و همچنین از فعالیت تورهای غیرمجاز فعال در شبکه‌های مجازی هم جلوگیری شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار