فرماندار گرگان:

فرماندار گرگان از پر شدن تعداد ٧۵ حلقه چاه غیر مجاز در شهرستان خبر داد و گفت: ٩٢ حلقه چاه دیگر هم به مراجع قضایی معرفی شده و در دست بررسی است.

۷۵ حلقه چاه غیرمجاز در گرگان مسدود شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، محمد حمیدی اظهارکرد: به دلیل کم شدن آب های زیر زمینی طی چند سال گذشته و کاهش ٢۶ درصدی میزان بارندگی نسبت به سال قبل در شهرستان، نصب کنتور حجمی هوشمند برای جلوگیری از مصرف بی رویه و کاهش مصرف آب برای کشاورزان امری ضروری است.

وی افزود: اداره جهاد کشاورزی در توجیه کشاورزان نسبت به نصب کنتور هوشمند برای چاه های با عمق بالای ۵٠ متر اقدامات لازم را انجام دهد.

حمیدی بیان کرد: تا کنون ٧٨ درصد از مخازن ذخایر آب این شهرستان اعم از (سد، آبندان و غیره) که شامل ١۶ میلیون متر مکعب می‌شود، پر شده که می تواند هزار و ٢٠٠ هکتار از زمین های کشاورزی را پوشش دهد.

فرماندار گرگان از پر شدن تعداد ٧۵ چاه غیر مجاز در شهرستان خبر داد و افزود: ٩٢ حلقه چاه دیگر هم به مراجع قضایی معرفی شده و در دست بررسی است.

وی بیان کرد: باید جلوی حفاری چاه های غیر مجاز گرفته شود و پلیس راهور هم نسبت به تراکتورهای فاقد پلاک که ادوات حفاری همراه خود دارند با جدیت برخورد کند و این رانندگان برای تردد باید از امور آب مجوز داشته باشند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار