دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان گفت: گروه‌های جهادی مطالبه‌گر در ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای اجرای اهداف و سیاست‌های این ستاد تشکیل می‌شود.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان گروه‌های جهادی مطالبه‌گر تشکیل می‌دهد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از گنبدکاووس، یاسر قزوهی صبح امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان اظهار کرد: اهداف ستاد امر به معروف و نهی از منکر تعیین سیاستگذاری و راهبری فرهنگ ناب اسلامی در جامعه بوده و کارش اجرایی نیست.

وی تصریح کرد: آموزش، فرهنگ‌سازی و الگوسازی از جمله مهمترین برنامه‌های این ستاد بوده و در نظر داریم در راستای اهداف خود گروه‌های جهادی مطالبه‌گر تشکیل دهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گلستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌ها که در کشور عملی شده و در استان نیز اجرا شده تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در تمامی ادارات کل استان بوده که به تبع باید در تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان نیز تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر محبت و خیرخواهی است، بیان کرد: متاسفانه در جامعه ما با اینکه جامعه اسلامی بوده نگرش مثبتی از امر به معروف و نهی از منکر در افکار عمومی وجود ندارد و یادآوری آن در اذهان اجبار و شکنجه را تداعی می‌کند در صورتی که این عمل خیرخواهی و محبت است.

قزوهی گفت: باید افرادی که در این ستاد و شوراها فعال می‌شوند به همه امور در امر به معروف و نهی از منکر آشنا بوده و آموزش‌های لازم را ببینند زیرا امکان وقوع منکر در مکان مختلف و افراد مختلف متفاوت بوده و باید از  نحوه برخورد آن مطلع بود.

* رابط امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی معرفی شود

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: مقدمه تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات معرفی رابط آنها خواهد بود تا بتوانیم ظرف مدت یک ماه آینده آن را فعال کنیم.

وی با اشاره به اینکه در فضای انتخاباتی قرار داریم تصریح کرد: نباید از تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در فضای انتخاباتی برای کارهای تبلیغاتی کاندیداها استفاده شود و اگر این مورد به این موضوعات نسبت داده شود به طور قطع با ملاحظات و عقلانیت فعالیت این شوراها به بعد از انتخابات خواهد رسید.

حجت‌الاسلام محمود ترابی گفت: برای پیشبرد کارها و موفقیت در این امر می‌توان از الگوهای موفق در سطح کشور استفاده کرد و نباید تعریف جدید دیگری از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ارائه داد که سبب سردرگمی افکار عمومی شود.

* وضعیت کنونی شهرستان به لحاظ امر به معروف و نهی از منکر ارزیابی شود

فرماندار شهرستان گنبدکاووس در این جلسه اظهار کرد: برای احیا این فعالیت در شهرستان نخست باید وضعیت شهرستان را به لحاظ امر به معروف و نهی از منکر ارزیابی کرد.

وی تصریح کرد: تعیین برنامه جامع و کامل از وظایف و تکالیف در این راستا و نقشه راه و برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند افق روشنی برای آینده در فعالیت‌های این ستاد باشد.

عبدالقدیر کریمی گفت: بنده از جایگاه فرمانداری به همراه تمامی دستگاه‌های اجرایی با کمال میل آمادگی لازم برای اجرای تصمیمات این ستاد در شهرستان را داشته تا فعالیت‌های این ستاد با برنامه‌ریزی صحیح و جدی‌تر اجرا شود.

وی درباره آخرین وضعیت ثبت‌نام کاندیداهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر بیان کرد: تا امروز ظهر ۱۲۸ نفر در دو شهر گنبدکاووس و «اینچه‌برون» ثبت‌نام کرده که از این تعداد ۱۰۷ نفر آقا و ۲۱ نفر خانم بوده و در شهر «اینچه‌برون» تاکنون خانمی کاندیدای شرکت در شوراهای اسلامی شهر نشده است.

فرماندار شهرستان گنبدکاووس درباره وضعیت بیماری کرونا در شهرستان اظهار کرد: تا امروز ۶۲ نفر در بیمارستان‌های شهر بستری بوده که از این تعداد حدود ۴۰ درصد مربوط به شهرهای شرق و مابقی مربوط به خود شهرستان گنبدکاووس هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار