مدیرکل موزه‌های وزارت میراث فرهنگی:

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت که با موافقت دولت، حفاظت و نگهداری از موزه‌های دولتی کشور با برون‌سپاری به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

موزه‌های دولتی کشور به بخش خصوصی واگذار می‌شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گلستان24 ، محمدرضا کارگر روز دوشنبه در مراسم افتتاح نخستین موزه خصوصی و تخصصی فرش ترکمن در گنبدکاووس اظهار داشت: تاکنون دستور برون سپاری ۵۷۵ موزه‌ فعال دولتی کشور ابلاغ شده اما به سبب شیوع کرونا هنوز این طرح به طور کامل اجرا نشده است.

وی تعداد موزه‌های شخصی در کشور را ۱۷۱ موزه اعلام کرد و افزود: این موزه‌ها توسط افراد علاقمند به تاریخ راه‌اندازی شده و دولت با ارایه کمک‌های بلاعوض مستمر تا زمان برپایی موزه از این افراد و موزه های آنان حمایت خواهد کرد.

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی وزارت میراث فرهنگی همچنین از پرداخت سه هزار میلیارد ریال خسارت ناشی از کرونا به موزه‌های دولتی طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: سال ۹۸ و قبل از شیوع کرونا ۲۳ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر از موزه‌های کشور دیدن کرده بودند که حاصل این حضور هزار میلیارد ریال درآمد بود.

وی افزود: وزارت میراث فرهنگی برای سال ۹۹ افزایش ۱۵ درصدی شمار بازدیدکنندگان و افزایش ۱۰۰ درصدی بهای بلیط گردشگران خارجی با تحقق درآمد سه هزار میلیارد ریالی را پیش بینی کرده بود که به دلیل شیوع کرونا فقط سه میلیون نفر از موزه ها دیدن کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار