با تداوم روند کاهش شیوع کرونا در استان گلستان تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها نیز کمتر شده است.


نگرانی از عدم رعایت پروتکل‌ها در تعطیلات نیمه خرداد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری بسیج از گلستان:روند کاهشی شیوع کرونا مانند دو سه هفته گذشته همچنان در استان گلستان ادامه دارد و در این مدت بیمارستان‌های استان خلوت‌تر از اواخر فروردین و اردیبهشت ماه شده است.

آن طور که مسئولان استان می‌گویند شیوع کرونا در استان تقریبا مهار و کنترل شده و اغلب شهرستان‌ها در وضعیت باثباتی به سر می‌برند هرچند نگرانی از تعطیلات پیش رو هم وجود دارد.

تعداد بیماران کرونایی در موج چهارم کرونا به بیش از 700 نفر در استان رسیده بود اما اکنون 265 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند.

عبدالرضا فاضل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در این باره اظهار داشت: با همراهی مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوشبختانه روند کاهشی شیوع کرونا در استان همچنان ادامه دارد و بار مراجعه به بیمارستان‌ها نیز کاهش یافته است.

وی با اشاره به بستری 265 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان، گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌ مراقبت‌های ویژه نیز نسبت به روزهای گذشته کمتر شده و به حدود 50 نفر رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: 11 شهرستان در وضعیت زرد و 3 شهرستان گرگان، کردکوی و علی آبادکتول همچنان در شرایط نارنجی هستند که کوچکترین سهل انگاری ممکن است منجر به قرمز شدن وضعیت بینجامد.

وی با ابراز نگرانی از عدم رعایت پروتکل‌ها در تعطیلات نیمه خرداد یادآور شد: سال گذشته نیز پس از این تعطیلات درگیر موج دیگری از کرونا شده بودیم که متأسفانه سبب جان باختن تعدادی از مردم استان شده بود. امسال هم انتظار داریم با توجه به گسترش شیوع ویروس‌های جهش یافته کرونا، مردم در تعطیلات پیش رو بیش از گذشته پروتکل‌ها را رعایت کنند.

فاضل بیان داشت: محدودیت تردد بین استانی از 12 تا 17 خردادماه در کل کشور اجرا می‌شود و ورود خودروهای غیربومی به استان گلستان نیز مشمول جریمه 500 هزار تومانی خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار