رئیس کل دادگستری گلستان گفت: کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان، جاعلی را که در پوشش پستچی، امضا و اثر انگشت جعل می کرد دستگیر کردند.

پستچی جاعل از آب درآمد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان از دستگیری جاعلی که در پوشش پستچی، امضا و اثر انگشت جعل می کرد توسط کارکنان حفاظت و اطلاعات دادگستری گلستان خبر داد و گفت: این فرد به منزل یا محل کار ِ طرف پرونده مراجعه و به بهانه تحویل بسته پستی، امضا و اثر انگشت فرد را در برگه سفید می‌گرفت و با استفاده از همین امضا و اثرانگشت، قرارداد یا اظهاراتی که مد نظر داشت می‌نوشت.

او ادامه داد: از آن جا که اثر انگشت و امضا اصل بود و کارشناسی هم اصل بودن آن را تایید می‌کرد، طرفی که برای دریافت این امضا و اثر انگشت پول داده بود، رای پرونده را به نفع خودش می‌گرفت.

هادی هاشمیان افزود: یکی از طرفین همین پرونده‌ها، به حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مراجعه و اعلام کرد هر چند امضا و اثر انگشت درست است، اما او هرگز قراردادی با مضمون ارائه شده در دادگاه از سوی طرف دیگر پرونده را امضا نکرده است.

هاشمیان ادامه داد: همین گزارش کافی بود تا موضوع به صورت جدی در دستور کار حفاظت و اطلاعات دادگستری استان قرار بگیرد و با یک ماه کار اطلاعاتی و رصد میدانی گره این ماجرا باز شد.

او افزود: تحقیقات ما را به فردی رساند که به ازای دریافت پول در پرونده‌های کلان ملکی با هر ترفندی که می‌توانست امضا و اثر انگشت طرف مقابل پرونده را به دست می‌آورد و با استفاده از آن، قرارداد و سند به نفع فردی که از او پول گرفته بود، جعل می‌کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این فرد دستگیر شده و تحقیقات برای شناسایی هم دستان احتمالی او و افرادی که قربانی ترفند‌های این فرد شده اند، ادامه دارد.

هاشمیان از کسانی که احتمال می‌دهند قربانی این شگرد شده اند خواست: برای طرح شکایت و اعلام گزارش به حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان در خیابان دانشجو و یا دادسرای گرگان، دفتر دادستانی مراجعه کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار