مدیر کل بیمه سلامت گلستان گفت: از ابتدای سال جاری بیش از200میلیارد تومان ازمطالبات موسسات درمانی استان پرداخت شد.

پرداخت بیش از 200 میلیارد تومان مطالبات موسسات درمانی گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ مهرداد کمانگری اظهار کرد : با توجه به حمایت های سازمان بیمه سلامت ایران در زمینه پرداخت های به موقع و برنامه ریزی های منسجم و منظم صورت گرفته ، از ابتدای سال جاری بیش از 200 میلیارد تومان  از مطالبات درمانی موسسات درمانی طرف قرارداد پرداخت شده است که این امر خود کمک شایانی در راستای افزایش انگیزه به کادر درمان در دوران حساس کرونایی نموده است .

کمانگری خاطر نشان کرد : از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده که ۷۵ درصد آن در بخش دولتی و دانشگاهی و ۲۵ درصد آن هم مطالبات غیردولتی بوده است.

مدیر کل بیمه سلامت گلستان تصریح کرد : سازمان بیمه سلامت در راستای اجرای طرح های الکترونیک به ویژه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک ، کلیه مطالبات موسسات و مراکز همراه ( اعم از دولتی دانشگاهی و غیر از دولتی دانشگاهی ) را به طور کامل لغایت خرداد ماه سال جاری پرداخت نموده است و این در حالی است که مقدمات پرداخت اسناد تیر ماه 1400 موسسات مذکور در حال انجام است .

وی  افزود : طرح کاهش کاربرد حذف تدریجی دفاتر بیمه های درمانی این سازمان از ابتدای اردیبهشت سالجاری آغاز گردید . این طرح در امتداد طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک بوده که طی آن توقف چاپ و صدور دفاتر بیمه درمانی در 5 صندوق بیمه سلامت همگانی ، بیمه روستائیان و عشایر ، کارکنان دولت ، سایر اقشار و ایرانیان از اردیبهشت آغاز و تا ابتدای تیر ماه نهائی گردید .

کمانگری شفاف سازی در امر رسیدگی و ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت ایران و همچنین کاهش هزینه ها ، مدیریت منابع و صرفه جویی درمصرف کاغذ را از جمله مزایای طرح نسخه نویسی و نسخه پیچی دانست .

مدیر کل بیمه سلامت گلستان با اشاره به این مطلب که با توجه به اوج گیری شیوع بیماری کرونا ، داروهایی چون رمدیسور و فاویپیراویر و ...همچنین آزمایش pcr تحت  پوشش بیمه سلامت قرارگرفت .و این امر را در راستای افزایش رضایتمندی  جامعه تحت پوشش و دسترسی بهینه بیمه شدگان اعلام کرد .

کمانگری تاکید کرد : بیمه شدگان می توانند با مراجعه به سامانه خدمات شهروندی بیمه سلامت به آدرس https://eservices.ihio.gov.ir/esc و یا با اجرای کد دستوری #1666 * از آخرین وضعیت بیمه ای خود مطلع شوند .


 

ارسال نظر

آخرین اخبار