در صحن شورای شهر گرگان مصوب شد مبلغی معادل 20 میلیارد تومان معادل بودجه بسکتبال در سال جاری به سایر رشته های ورزشی اختصاص یابد.

۲۰ میلیارد بسکتبال/ ۲۰ میلیارد سایر رشته های ورزشی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از برنا از گرگان؛ شامگاه شنبه 20 شهریور پانزدهمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر گرگان به ریاست صفر علی پایین محلی و با حضور اعضای شورای شهر و مدیران شهری برگزار شد.

در ابتدای صحن علنی شورای شهر گرگان مهران حاتمی سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان در خصوص درخواست این تیم مبنی بر افزایش اعتبار جهت اعزام تیم بسکتبال شهرداری گرگان به اردوی تدارکاتی ترکیه اظهار کرد: تیم بسکتبال شهرداری گرگان همیشه برای قهرمانی جنگیده و مدعی بوده است.


وی افزود: با توجه به دعوتنامه ای که برای این تیم ارسال شده است میتوانیم در این اردو نفرات جدیدی که به تیم پیوستند را مورد ارزیابی قرار دهیم.

 

وی همچنین یادآور شد: با جدا شدن مهران شاهین طبع از تیم شهرداری گرگان ۶ بازیکن نیز از این تیم جدا شدند.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری گرگان اظهار کرد: درخواست اعتبار برای اعزام تیم بسکتبال شهرداری به ترکیه صرفا جهت تامین موارد ضروری در نظر گرفته شده است.

در ادامه ورزشکاران و نمایندگان برخی هیئت های ورزشی که در صحن حاضر بودند خواستار توجه به همه هیئت های ورزشی در کنار تیمداری بسکتبال شدند.

 

حمایت از همه تیم های ورزشی در باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان

 

صفرعلی پایین محلی رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص خواسته ورزشکاران اظهار کرد: شهرداری متولی امر ورزش نیست اما شورای شهر میتواند به هیئت های ورزشی کمک کند تا نخبگان و قهرمانان این حوزه دلسرد نشوند.

وی افزود: به طور مشخص پیشنهاد میکنم باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان ایجاد تا همه تیم های ورزشی را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد.

پایین محلی پیشنهاد داد برابر بودجه بسکتبال که مبلغی معادل 20 میلیارد تومان است به 46 هیئت ورزشی دیگر نیز اختصاص داده شود.

 

در مدیریت شهری عناصر مختلفی وجود دارد

در ادامه جلسه عیسی مهری عضو شورای اسلامی شهر گرگان در پاسخ به اعتراض ورزشکاران و نمایندگان هیئت های ورزشی بیان داشت: در مدیریت شهری عناصر مختلفی وجود دارد که مهمترین عنصر مردم و شورای اسلامی، شهر و دستگاه های متولی از دیگر عناصر این حوزه هستند.

وی افزود: زمانی که این عناصر کنار هم قرار بگیرند ما شاهد اتفاقات مثبت در حوزه شهری خواهیم بود اما در صورتی که دستگاه های متولی در حاشیه باشند نمیتوان گام های مثبتی برداشت.

وی پیشنهاد داد که ورزش را با همکاری دستگاه متولی با ایجاد مدارس استعداد یابی در مقیاس محلات توسعه دهیم.

مهری افزود: ما حاضریم به مبلغی که دستگاه متولی ورزش در حوزه همگانی و قهرمانی در اختیار هیئت ها قرار دهد شورای شهر نیز به همان میزان به آنان مساعدت کند.

 

مبلغی معادل 20 درصد بودجه بسکتبال به سایر رشته ها اختصاص یابد

در ادامه حجت مقسم عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان نیز پیشنهاد اختصاص مبلغی معادل 20 درصد از بودجه بسکتبال را به سایر هیئت های ورزشی ارائه داد و گفت این مبلغ بایستی بر اساس شیوه نامه به هیئت های مختلف پرداخت شود.

 

محل بودجه هیئت های ورزشی باید مشخص شود

مجید سعیدی سرپرست شهرداری گرگان در ادامه تاکید کرد: باید محل بودجه ای که برای هیئت های ورزشی در نظر گرفته میشود مشخص و در کمیسیون های تخصصی مطرح شود.

همچنین در این جلسه سید میثم حسینی دیگر عضو شورای شهر گرگان حمایت قاطعانه خود را از ورزشکاران اعلام کرد و در خطاب به آنان گفت: «امروز حق خود را از شورا بگیرید».

در صحن علنی شورای شهر گرگان با رأی هشت عضو حاضر در جلسه، پیشنهاد تمامی اعضا مبنی بر در نظر گرفتن مبلغی برابر با بودجه بسکتبال در سال جاری، معادل ۲۰ میلیارد تومان برای سایر هیئت های ورزشی تصویب و مقرر شد تا این بودجه پس از بررسی در کمیسیون اداری مالی و کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر گرگان و همچنین بر اساس شاخص های معین در اختیار هیئت های ورزشی قرار گیرد.

 

قصور شورای شهر در شب شهادت حضرت رقیه(س)

 

گفتنی است؛ در صحن شورای اسلامی شهر گرگان در شامگاه شنبه 20 شهریور به مناسبت روز گرگان اشعاری به گویش گرگانی توسط «کیوان صالحی» طنز پرداز گرگانی خوانده شد که به دلیل بی توجهی شورای شهر به سالروز شهادت حضرت رقیه (س) این اقدام با واکنش های زیادی در فضای مجازی روبرو گردید که در نهایت رئیس شورای شهر گرگان با انتشار پیامی نسبت به قصور صورت گرفته از تمامی شهروندان عذر خواهی کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار