ستاد امور جوانان استان گلستان با موضوع هویت ملی و دینی جوانان و عفاف حجاب در دستور کار قرار گرفت که از آن مدیران استانی استقبال سردی داشتند.

نگاه ضد فرهنگی به مسئله عفاف و حجاب در مدیران گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، پنجاه دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان به ریاست هادی حق شناس، استاندار گلستان در حالی برگزار شد که تقریبا نیمی از مدعوین این جلسه حضور نیافتند و برخی از مدیران استانی نیز به جای خود از ظرفیت معاونین استفاده کردند.

استقبال سرد مدیران استانی در حالی بود که موضوع هویت ملی و دینی جوانان و عفاف و حجاب در دستور کار این جلسه قرار داشت و استاندار گلستان نیز در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که عدم استقبال مدیران استانی از این جلسه جای تاسف دارد.

همانطور که استاندار گلستان در این جلسه تاکید کرد عدم استقبال مدیران از چنین جلساتی به معنی آن است که مدیران استانی مسئله عفاف و جاب هنوز به عنوان اولویت برایشان پذیرفتنی نیست و لذا راه فراری برای عدم حضور استقبال از چنین جلساتی پیدا می کنند.

حتی برخی از مدیران و متولیان امر حجاب به مسئله عفاف و حجاب بانوان رویکرد خوبی ندارند و این مسئله را از وجنات انتخاب افرادی که مسئولیت اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه در دستگاه مطبوع خو برعهده دارند می توانیم تشخیص دهیم.

قرارگرفتن اعتبارات در اختیارچنین دستگاه هایی مصادق حیف و میل است چرا که افرادی که حتی خود مجهز به حجاب برتر یعنی چادر نیستند چطور می توانند بخشی از جامعه را به سمت بهره مندی از چادر تشویق کنند و امر به معروف این افراد به این امر آیا از سویی نوجوانان و جوانان جامعه پذیرفتنی خواهد بود؟.

از سویی دیگر وقتی فردی که خود چادر را به عنوان حجاب برتر نپذیرفته در حوزه اعتبارات این بخش مروج کننده چه نوع حجابی خواهد بود؟.

شاید این مسئله یکی از نکاتی باشد که باعث شده موضوع عفاف و حجاب و اعتبارات صرف شده در این بخش در طول این سال ها کار به جایی نبرد.

از سویی دیگر دستگاه های متولی باید بیان کنند که برای عفاف و حجاب و ترویج آن چه کردند، آیا همایش ها، سمینارها و طراحی لباس می تواند بیشتر اثرگذار باشد یا آنکه قیمت های چادر و لباس های فاخر ایرانی و اسلامی را در جامعه کاهش دهیم.

گرچه برگزاری همایش و جشنواره ها در این بخش می تواند اثر بخش باشد ولی قطعا نشست هایی تبیینی و ترغیب برای استفاده از عجاب برتر با اهدای چادر اثربخش تر خواهد بود.

شاید برای این مسائل است که اثرات برگزاری نشست با 250 طراح و تولیدکننده حوزه پوشاک و برگزاری 40 کارگاه تخصصی در حوزه طراحی و مد و لباس و حمایت از تولیدهای فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب برای استاندار گلستان ملموس نیست.

گرچه معتقد هستیم کارهای فرهنگی در بازده بلند مدت اثر بخش خواهد بود ولی اگر مسیر را درست برویم قطعا در یک دوره فعالیت چهار ساله هم می توانیم به نقاط مثبت خوبی در این حوزه برسیم.

حالا باز به این مسئله برمی گردیم که از 25 مدعو و مدیر دستگاه اجرایی چرا کمتر از 10 مدیر در این جلسه حضور یافته است و شاید این افراد هم به این نتیجه رسیدند که راه کج به مقصد نمی رسد.

خوب است در هفته دفاع مقدس به واسطه خون های پاک ریخته شده جوانانی که باعث شده مسئولان به عرصه قدرت تکیه بزنند نگاهی بیندازند و ببینند که اکثر جوانان غیور دهه 60 که به مقام رفیع شهادت نائل آمدند ما را به عفاف و حجاب دعوت کردند. 

البته مدیران دولتی که با ساز و رقص به عرصه قدرت رسیدند شاید عفاف و حجاب را در تضاد فعالیت های خود می بینند که به آن بی اعتنایی می کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار