معاون سوادآموزی گلستان در جلسه مدیران مراکز یادگیری محلی از فعالیت 9 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در گلستان خبر داد.

9 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در گلستان مشغول فعالیت هستند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، جلسه مدیران مراکز یادگیری محلی سوادآموزی با حضور محمد حبیبی، معاون سوادآموزی آموزش و پرورش گلستان و روسای ادارات و مدیران مراکز یادگیری محلی شهرستان های استان در مرکز خدماتی رفاهی فرهنگیان گنبدکاووس برگزار گردید.

 معاون سوادآموزی آموزش و پرورش گلستان در این جلسه اظهار داشت: مراکز یادگیری محلی سواد آموزی مبتنی بر تعریف نوین سواد است که به دنبال تغییر و بهبود زندگی افراد و توسعه فردی و اجتماعی است.

وی مراکز یادگیری محلی سوادآموزی را مکانی برای آموزش های مختلف بر اساس نیازهای بومی و منطقه‌ای و با مشارکت جامعه محلی و دستگاه های مختلف ذکر کرد و افزود:  تنوع در آموزش و توجه ویژه به توانمندسازی سوادآموزان سبب شده است تا یکی از حلقه‌های مفقوده آموزش که مهارت آموزی است در این مراکز مورد توجه قرار گیرد که زمینه‌ساز اشتغال سوادآموزان این مراکز شده است به گونه‌ای که آمارها حکایت از اشتغال زایی ۱۰۰ درصد در بین سوادآموزان این مراکز دارد.

 حبیبی در ادامه افزود:  توانمندسازی و درآمد زایی بانوان شرکت کننده در دوره های آموزشی این مراکز یکی دیگر از دلایل اهمیت مراکز یادگیری محلی است و به همین دلیل بیشتر سوادآموزان این مراکز در گلستان به بانوان اختصاص یافته است.

 معاون سوادآموزی گلستان با اشاره به اینکه مراکز یادگیری محلی به سه دسته دولتی، غیردولتی و مشارکتی تقسیم می‌شوند گفت: 9 مرکز یادگیری محلی در استان فعال هستند که 2 مرکز دولتی، ۵ مرکز غیردولتی و 2 مرکز مشارکتی هستند که با همکاری اداره کل زندان های گلستان در حال فعالیت هستند.

 وی در پایان اظهار داشت: مراکز یادگیری محلی گلستان در شهرستان‌های مراوه تپه، کلاله، مینودشت، رامیان، گرگان و گنبد کاووس قرار دارد که تلاش خواهیم کرد در سایر شهرستان ها نیز این مراکز ایجاد گردد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار