فرماندار ویژه گنبدکاووس با قدردانی از خدمات گسترده بسیج در حوزه‌های مختلف و موفقیت‌های به‌دست آمده توسط این نهاد در ۴۲ سال گذشته گفت که کارنامه این شجره طیبه در همه بخش‌ها درخشان است و محدود کردن بسیج به یک نیروی نظامی بی‌انصافی است.

فرماندار گنبدکاووس: کارنامه بسیج در همه بخش‌ها درخشان است

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز سه‌شنبه در مراسم نواختن زنگ ایثار و شهادت به‌مناسبت بزرگداشت هفته بسیج (۲۹ آبان تا پنج آذر) در دبستان دخترانه شاهد گنبدکاووس یادآور شد: بسیج از زمان شکل‌گیری تاکنون در عرصه‌های مختلف از جمله "صیانت از انقلاب و آرمان‌های آن، حضور در جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، سازندگی پس از جنگ، خدمات رسانی صادقانه به محرومان، امداد رسانی به حادثه دیدگان بلایای طبیعی و کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا و نیز کمک‌های مومنانه در قالب طرح شهید سلیمانی" حضور میدانی موفق داشته است.

وی، تشکیل بسیج در پنج آذر ۵۸ توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی را تصمیم و تدبیری حکیمانه، هوشمندانه و آینده‌نگرانه دانست و افزود: اینکه عده‌ای بسیج را محدود به یک نیروی نظامی می‌دانند، بی‌انصافی است زیرا نیروهای این شجره طیبه از بطن مردم بوده و رشادت‌های آنها در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس تنها بخشی از کارنامه سراسر افتخار و درخشان بسیج است.

کریمی اضافه کرد: بسیج به‌عنوان یک نیروی مردمی سازمان یافته نماد ایثار و شهادت و خدمت صادقانه به مردم است و از همان آغاز تاکنون روحیه و تفکر بسیجی تبدیل به سبک زندگی اقشار مختلف مردم شد و این یکی از ملموس‌ترین آثار تشکیل بسیج است. 

فرماندار ویژه گنبدکاووس تصریح کرد: صیانت از انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن، تامین امنیت و آرامش، امر به معروف و نهی از منکر، تبیین روحیه ایثار و شهادت و خدمت صادقانه به مردم بویژه در بلایای طبیعی مانند سیل اوائل سال ۹۸ در برخی شهرهای گلستان از دیگر نقش‌های ماندگار و غیرقابل انکار بسیج از زمان تشکیل تاکنون است.

در این مراسم که امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه و برخی مدیران گنبدکاووس حضور داشتند، برخی برنامه‌های هنری و فرهنگی توسط دانش آموزان این واحد آموزشی اجرا شد.

گنبدکاووس با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است که آموزش و پرورش آن افزون بر ۸۵ هزار دانش آموز از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار