سرپرست پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح:

سرپرست اداره کل پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به ضرورت پیشگیری در وقوع جرائم با نگاههای مدیریتی، گفت: فرماندهان نظامی باید شخصا به میدان پیشگیری ورود کنند.

فرماندهان نظامی شخصا به میدان پیشگیری ورود کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا، حجت الاسلام دکتر رمضانعلی صالحی در این کارگاه با اشاره به اینکه مقوله پیشگیری از وقوع جرم در شرع مقدس اسلام داری مبانی عمیق اعتقادی است، اظهار کرد: با تشکیل قوه قضائیه در بدو انقلاب اسلامی پیشگیری از وقوع جرم به یکی از برنامه های مهم اجتماعی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه موفقیت در پیشگیری از وقوع جرم به همکاری و جدیت فرماندهان در تعامل با سازمان قضایی نیروهای مسلح بستگی دارد، افزود: امروز پیشگیری از وقوع جرم به یک گفتمان و برنامه مهم و اثرگذار در صیانت از نیروهای مسلح در مقابل جرائم و تخلفات تبدیل شده است.

سرپرست اداره کل پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه با بومی سازی روند تحلیلی جرائم ارتکابی نیروهای مسلح می توان از وقوع بسیاری از جرائم جلوگیری کرد، ادامه داد: ما با استفاده از شیوه های علمی و دقیق، پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح را طراحی و اجرایی می کنیم که این کارگاه نیز با تحلیل دقیق جرائم نظامی به دنبال ارتقاء سطح علمی فرماندهان و مسئولان نظامی و انتظامی در مدیریت پیشگیری از وقوع جرائم نیرو های مسلح است.

صالحی تصریح کرد: در این کارگاه متولیان پیشگیری جرائم شایع در یگان خود را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و شناخت بهتری نسبت به لایحه های پنهان جرم کسب می کنند به این شکل که جرائم کاملا موشکافانه مورد بررسی قرار می گیرد تا نقاط آسیب و ضعف کاملا مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه با شناسایی چگونگی شکل گیری علل و عوامل بروز جرم در مقایسه با وضعیت عمومی جامعه شاهد کاهش جرائم نظامی خواهیم دید، اضافه کرد: سابقه اقدامات پیشگیرانه در سازمان قضایی بسیار منسجم و هدفمند بوده و اعتقاد سازمان بر این است که استفاده به هنگام از نیروی انسانی و ساز و کارهای حوزه پیشگیری، نیروهای مسلح را در رسیدن به اهداف پیشگیرانه یاری می کند.

سرپرست اداره کل پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه ارگان های نظارتی باید از طرح های ارائه شده در این کارگاه آموزشی جهت مصونیت کارکنان از جرم استفاده کنند، گفت: برای کاهش جرائم نظامی، فرماندهان باید شخصا در میدان اجرای برنامه های پیشگیرانه حضور داشته باشند

 

ارسال نظر

آخرین اخبار