رییس سازمان بسیج رسانه کشور:

رییس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: در بازسازی ساختار انقلاب فرهنگی، رسانه ها به عنوان مدافعان فرهنگ کشور در مقابله با جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمنان نقش مهمی ایفا می کنند.

رسانه‌ها در بازسازی ساختار انقلاب فرهنگی نقش مهمی دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ عباس محمدیان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در گرگان اظهارداشت: امروز دشمنان به دلایل بسیاری، دیگر قدرت حمله نظامی به ایران را ندارند ولی در شبیخون فرهنگی جنگ نرم ضربه و تلفات بسیاری وارد کرده اند.

وی تصریح کرد: مدیران و مسئولان در عرصه نقش آفرینی از رسانه ها به عنوان مدافعان فرهنگ کشور در برابر جنگ فرهنگی دشمنان، غفلت نکنند و نگاه ویژه ای به اصحاب رسانه برای بازسازی انقلاب فرهنگی داشته باشند.

وی افزود: در جنگ نرم جز همگرایی و همدلی جامعه رسانه هیچ راهی وجود ندارد که در این شبیخون فرهنگی جنگ نرم، نقش ایفا کند و جلوی ضربه و تلفات فرهنگی بیشتر را بگیرد.

رییس سازمان بسیج رسانه کشور گفت : اصحاب رسانه در شرایط بحران روایتگری درست داشته باشند که اگر به این فتح الفتوح بی توجهی رخ دهد دشمنان روایت های اشتباه خود را منتقل می کنند.

محمدیان همچنین با اشاره به عدالت فرهنگی خاطرنشان کرد: رسانه ها در حوزه عدالت باید مطالبه گری کنند، اصحاب رسانه شاید در اجرای عدالت مستقیم دخیل نبوده ولیکن بیدارکننده مدیران برای جلوگیری از بیراهه رفتن هستند.

وی تاکید کرد: عدالت فرهنگی باید شامل حال تمام سنین و افراد مختلف باشد و امروز اگر یک بعدی به جامعه فرهنگی نگاه شود به یقین این عدالت به بیراهه خواهد رفت.

وی تصریح کرد: رسانه ها همچنین نقش ویژه ای در توسعه شهر، استان، کشور و منطقه دارند و مظهر تحولات هستند و هر آنچه که امروز دم از توسعه می زند باید پیوست رسانه ای داشته باشد.

محمدیان به منظور شرکت در جلسه بسیج رسانه گلستان به این استان گلستان سفر کرده است.

گلستان مطابق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت متشکل از اقوام و مذاهب مختلف در ۳۴ نقطه شهری و هزار و ۷۵ روستا دارد و در این استان شمالی ۱۶۵ نماینده نشریه سراسری فعال، ۴۲ پایگاه خبری، ۱۳۶ دفتر رسانه ای شامل خبرگزاری، نشریه چاپی و الکترونیکی مشغول فعالیت هستند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار