عناوین مهمترین اخبار استان گلستان طی 24 ساعت گذشته که در خروجی خبرگزاری‌ها منتشر شد را بخوانید.

گلستان در روزی که گذشت

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما، سرخط مهمترین اخبار استان گلستان طی 24 ساعت گذشته به شرح زیر در خروجی خبرگزاری‌های مختلف قرار گرفت که می‌توانید آن را بخوانید.

 

۷۵ زندانی جرائم مالی غیر عمد گلستان در انتظار کمک خیران

ایرنا نوشت: رییس اداره زندان گنبدکاووس گفت: برای آزادی ۷۵ زندانی جرائم مالی غیرعمد شهرستان های گرگان و گنبد ۷۰ میلیارد ریال کمک خیران استان گلستان نیاز است.

مهدی سرگلزایی در حاشیه آزادی ۱۵۴ زندانی جرائم مالی غیرعمد اداره زندان گنبدکاووس توسط محمد شهرکی از نیکوکاران این شهرستان به خبرنگاران اظهارداشت: از این تعداد زندانی ۳۵ نفر در زندان گنبدکاووس بسر می‌برند.

وی اضافه کرد: برای آزادی زندانیان جرائم مالی غیرعمد قرار است ۲۸ ماه مبارک رمضان ۲ مراسم گلریزان در گنبدکاووس و گرگان باحضور نیکوکاران برگزار شود.

 

مصوبه کارگروه آرد و نان گلستان بر زمین ماند/ تنها 20 درصد خبازی‌ها به نوع دو تبدیل شد

ایسنا نوشت: رئیس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی استان گلستان گفت: 6 سال است که مصوبه کارگروه آرد و نان گلستان مبنی بر تبدیل خبازی های آرد نوع یک به دو بر زمین مانده است.

سرهنگ ابراهیم مهقانی عصر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مصوبه کارگروه آرد و نان در سال ۱۳۹۴ مبنی بر تبدیل خبازی های آرد نوع یک به آرد نوع دو با گذشت چند سال هنوز اجرایی نشده است که این کارگروه باید علت تعلل در اجرای این مصوبه را پیگیری کند.

وی با بیان اینکه تاکنون باید بالغ بر ۸۰ درصد خبازی ها به نانوایی نوع دو تبدیل می شدند اما کمتر از ۲۰ درصد این مهم اجرایی شده است، بیان کرد: از آنجایی که در نانوایی نوع دو حاشیه سود خباز رعایت می شود مشکلات کنونی فروش عرضه آرد آزاد توسط برخی از خبازی های به اصطلاح دولتی‌پزها در استان به وجود نمی آمد.

 

توزیع کود رایگان به کشاورزان دیم‌کار گلستانی در طرح جهش تولید

فارس نوشت: مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان گفت: بین کشاورزان دیم کار گلستانی که در طرح جهش تولید شرکت کردند کود رایگان توزیع می‌شود.

محمدمهدی سلمانزاده امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: طرح جهش تولید در دیمزارهای استان گلستان با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در دومین سال متوالی  با ارائه خدمات متنوع به کشاورزان تحت پوشش این طرح در گلستان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: طرح جهش تولید امسال برای دومین سال  با قرارداد ۷۰ هزار هکتار در اراضی دیم استان در قالب کاشت محصولات زراعی گندم (۳۵ هزار هکتار)، جو (۱۵.۶ هزار هکتار)، کلزا (۱۸ هزار هکتار)، جو علوفه ای (یک هزار هکتار)، کاملینا (۱۲۰ هکتار)، گیاهان دارویی (۲۸۰هکتار) انجام شده است.

 

کشف استعدادها در هنر انقلاب خوب نبود/ لزوم تمرکز زدایی فعالیت ها

مهر نوشت: فعال فرهنگی و هنری گلستان گفت: متاسفانه کشف استعدادها در جریان هنر انقلاب به خوبی صورت نگرفته است.

محمدرضا بهرامی صبح یکشنبه در نشست با رئیس حوزه هنری استان گلستان اظهار کرد: با انتخاب مدیر تازه نفس، جوان و انقلابی، فصل جدیدی در حوزه هنری انقلاب اسلامی استان باز شده و انتظار می رود نشاط فعالیت و خدمت‌رسانی اثربخش در گستره استان به چشم بخورد.

فعال فرهنگی و هنرهای نمایشی افزود: حوزه هنری انقلاب اسلامی دو وجه دارد یکی هنری و یکی انقلاب اسلامی. برای رسیدن به مقصود پرثمر یعنی رساندن این استان به یکی از استان‌های شاخص و با برنامه حوزه هنری در کشور نیاز هست به هر دو وجه آن به یک میزان توجه شود، افراط یا کم توجهی به یکی، ماموریت و رسالت شما را ناقص و شما را از اهداف تان دور می سازد.

 

هزار و ۱۵۰ کارگر گلستانی بیمه بیکاری دریافت می‌کنند

ایرنا نوشت: سرپرست اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: سال ۹۹ دست کم ۲ هزار نفر در استان بیمه بیکاری دریافت می‌کردند که این رقم اکنون هزار و ۱۵۰ نفر کاهش یافته است.

حسینعلی خواجه‌مظفری روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته کار و کارگر (۵ تا ۱۱ اردیبهشت ماه) اظهارداشت: البته آمارهایی داریم که نشان می‌دهد حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد این افراد به شیوه‌های مختلف در شغل‌های دیگر مشغول کار هستند.

 

ناکافی بودن ذخیره آب سدهای گلستان برای کشت تابستانه

صدا و سیما نوشت: ذخیره آب سدهای گلستان برای کشت تابستانه کافی نیست و باید اقدام لازم برای توزیع عادلانه آب انجام شود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: اراضی مسیر آبراهه اصلی گرگانرود سالانه برای آبیاری به ۲۷۰ میلیون متر مکعب آب نیاز دارند که با توجه به خشکسالی و عدم وجود رواناب کافی در رودخانه، نمی‌توان انتظار کشت تابستانه از آب سد‌های استان داشت.

سید محسن حسینی افزود: آب اندکی هم که در رودخانه گرگانرود وجود دارد برای آبیاری کشت غلات در حال استفاده است تا کشاورزان متضرر نشوند.

 

وجود ۸۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در گلستان

مهر نوشت: مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان از وجود ۸۰ پروژه نیمه تمام آموزشی در استان خبرداد و گفت: در سال جاری ۱۵۰ کلاس درس تحویل آموزش و پرورش گلستان خواهد شد.

وحید فراهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: در گلستان ۸۰ پروژه نیمه تمام با ۵۰۰ کلاس درس وجود دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان افزود: برنامه ریزی شده در سال جاری با پیش بینی اعتبار ۱۸۰ کلاس درس را تحویل دهیم که ممکن است این تعداد به ۲۰۰ کلاس درس هم برسد.

 

نیکوکار گنبدی ۱۵۴ زندانی بدهکار را آزاد کرد

ایرنا نوشت: محمد شهرکی نیکوکار گنبدی و رییس شعبه ۱۱ صلح و سازش دادگستری این شهرستان به‌مناسبت ماه مبارک رمضان و ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع) زمینه آزادی ۱۵۴ زندانی بدهکار و جرایم مالی غیرعمد را فراهم کرد.

در آیین آزادی این تعداد زندانی که روز یکشنبه در نمازخانه دادگستری گنبدکاووس برگزار شد، امام جمعه این شهرستان گفت: این اقدامات خیرخواهانه که دین مبین اسلام نیز توصیه به انجام آن دارد، بسیار ارزشمند است و باید بیش از پیش در جامعه ترویج و نهادینه شود.

 

استمرار پوشش بیمه زندانیان و افراد مجهول الهویه تا پایان ۱۴۰۱

مهر نوشت: مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان از استمرار پوشش بیمه زندانیان، معتادان و افراد مجهول الهویه تا پایان سال ۱۴۰۱ خبرداد.

سید محمد حسینی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: یکی از مهم ترین وظایف سازمان بیمه سلامت ایران، ایجاد پوشش بیمه ای برای افراد فاقد بیمه درمان بوده و در حال حاضر هم این امر از طریق صندوق بیمه سلامت همگانی امکان پذیر شده است.

مدیرکل بیمه سلامت گلستان افزود: با عنایت به استمرار ردیف بودجه مربوط به پوشش بیمه پایه سلامت زندانیان، معتادان و افراد مجهول الهویه در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، ارائه خدمت به گروه های یاد شده تا پایان اسفند ماه سال جاری کماکان ادامه دارد.

 

فقط تایید شده‌ها می‌توانند شهر خود را تغییر دهند

ایسنا نوشت: بر اساس استعلام از اداره راه و شهرسازی استان تهران، اصلاح و تغییر شهر مورد تقاضا فقط برای کسانی که استعلامات سه‌گانه آنها تایید شده امکان‌پذیر است.

به دنبال اطلاعیه وزارت راه و شهرسازی مبنی مهلت یک ماهه برای اصلاح و ویرایش ثبت نام برای آن دسته از متقاضیان نهضت ملی  مسکن که در درج اطلاعات خود دچار اشتباه شده‌اند، برخی متقاضیان اعلام می‌کنند که گزینه ویرایش برای آنها مسدود است.

 

برخورد بدون اغماض با صیادان پرندگان شکاری در گلستان

مهر نوشت: رئیس کل دادگستری گلستان از برخورد بدون اغماض با صیادان پرندگان شکاری در استان خبرداد.

حیدر آسیابی صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: همزمان با آغاز فصل بازگشت پرندگان شکاری به آسمان استان، روسای حوزه های قضایی بندرترکمن، گمیشان و داشلی برون را مکلف شدند به صورت ویژه بر پرونده های مرتبط با صید این پرندگان نظارت کنند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با کسانی که اقدام به زنده گیری، شکار، خرید و فروش، حمل و نگهداری و قاچاق پرندگان شکاری کنند، قاطعانه برخورد خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار