رئیس کارگروه هیئت ویژه گزارش ملی سیلاب‌ها گفت: باید از ظرفیت دانشگاه ها و اعضای هیئت علمی در حوزه سیلاب بهره برد.

مهارت متخصصان در کنترل سیلاب کشور استفاده شود

به گزارش گلستان 24 ؛ محمود نیلی احمدآبادی، صبح یکشنبه درجلسه کارگروه هیات ویژگی به سیل اخیر در استان گلستان که در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از حضور در استان گلستان، ایجاد مکانیزم دقیق برای همکاری میان دانشگاه های استان است.

وی افزود: استفاده از مهارت متخصصان در حوزه سیلاب از دیگر اهداف تشکیل کارگروه از سوی ریاست جمهور بوده و امیدواریم با تشکیل هیات شاهد به حداقل رساندن مشکلات و حرکت سریعتر جهت توسعه پایدار باشیم.

نیلی احمدآبادی ادامه داد: این دومین بار است که رئیس جمهور پیگیری حادثه ای را بر عهده دانشگاه ها گذاشته است، اولین تجربه حادثه پلاسکو بود و این امر نشان می دهد که باید از ظرفیت دانشگاه به خوبی استفاده کرد.

وی با تأکید بر استفاده از دانش متخصصان در زمینه های مختلف، خاطرنشان کرد: نقش اعضای هیات علمی دانشگاه ها در استان های گلستان، ایلام و خوزستان پررنگ بود اما این نقش حداقلی بود و باید به نقش حداکثری که استفاده از توان این متخصصان قبل از وقوع سیل است برسیم.

نیلی احمدآبادی با بیان اینکه ۱۵ کارگروه در این هیئت وجود دارد، گفت: حوزه کار گسترده است و ۲۴ استان درگیر سیل بودند که در چهار استان پررنگ بود.

وی تأکید کرد که گزارش ها باید دقیق، علمی و بی طرفانه بوده و سبب تحول اساسی در کشور شود.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار