سرپرست استانداری گلستان گفت: یک هزار و 200 پروژه نیمه تمام در سطح استان گلستان وجود دارد و اولویت دستگاه های اجرایی در سال جاری تکمیل پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد است.

 1200 پروژه نیمه تمام در گلستان وجود دارد/اولویت تکمیل با پروژه های با پیشرفت بالای 70 درصد

به گزارش گلستان 24 ؛ میر محمد غراوی امروز در نخستین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان گلستان، اظهار کرد: در سال جاری باید تلاش کنیم پروژه های جدیدی را آغاز نکنیم و اولویت دستگاه های اجرایی تکمیل پروژه های با پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد باشد.

وی افزود:  امسال به لحاظ اعتباری سال سختی برای کشور و استان است و علاوه بر آن به دلیل مشکلات سیلاب باید تلاش شود اعتبارات استان به درستی جذب و تخصیص یابد .

سرپرست استانداری گلستان تصریح کرد: یکی از مهمترین مسائلی که دستگاه های اجرایی باید در سال 98 مورد توجه قرار دهند فروش پروژه های نیمه تمام دولتی به بخش خصوصی و فعال سازی و افتتاح این طرح هاست .

وی یادآور شد: باید تلاش کنیم اعتبارات تملک دارایی سرمایه استان را تا پیش از 31 تیر ماه جذب نماییم و در این راه باید همه دستگاه های اجرایی و فرمانداران همکاری لازم را داشته باشند.

واگذاری طرح ها به دستگاه هایی که امکان جذب اعتبار دارند

غراوی گفت: اگر چنانچه دستگاهی ظرفیت جذب اعتبارات را ندارد  به شورای برنامه ریزی استان اعلام کند تا با انتقال به دیگر دستگاه ها امکان جذب آن فراهم شود.

وی در خصوص تخصیص اعتبارات جهت جبران خسارات ناشی از سیلاب خاطر نشان کرد: به محض اعلام مصوبه هیات دولت مبنی بر تخصیص اعتبار جهت امور زیر بنایی و ابنیه و راه ها این اقدام صورت خواهد گرفت و بنا به فرموده مقام معظم رهبری در صورت نیاز با جابجایی اعتبارات ، بودجه خسارات سیلاب تامین خواهد شد.

مدیریت لازم در حوزه آبی اترک انجام شود

در ادامه قرجه طیار نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی ، گفت: نیاز است مدیریت لازم در حوزه آبی اترک انجام شود تا حق آبه جمهوری اسلامی که در حال سرریز به جمهوری ترکمنستان است به سمت کشور هدایت شود تا مورد استفاده کشاورزان استان قرار گیرد.

وی افزود: باید در توزیع اعتبارات شاخص های محرومیت و جمعیت مورد توجه قرار گیرد و این توزیع عادلانه صورت پذیرد.

جذب 530 میلیارد تومان اعتبار برای دستگاه ها 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گلستان هم در ادامه، اظهار کرد: علی رغم اینکه در سال 97 اعتبارات مصوب استان یک هزار و 60 میلیارد تومان بود ، 419 میلیارد تومان جذب صورت گرفت اما در سال 97 که میزان اعتبارات مصوب به 950 میلیارد تومان کاهش پیدا کرد، گلستان توانست 530 میلیارد تومان جذب داشته باشد.

محمدولی روزبهان بابیان اینکه 22 درصد اعتبارات بصورت نقدی است، گفت: دستگاه های اجرایی باید نسبت به جذب اسناد خزانه توجه ویژه ای داشته باشند.

وی افزود: درصد جذب مالی باید با میزان پیشرفت فیزیکی پروژه ها متناسب باشد.

روزبهان یادآور شد: در سال گذشته میزان منابع استان 530 میلیارد تومان و مصارف استان 894 میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار