سه حادثه تلخ در استان گلستان منجر به مرگ و مصدومیت شدید سه کودک شد.

مرگ و مصدومیت شدید سه کودک در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ در نخستین حادثه یک کودک ۴ ساله به داخل چاه کشاورزی در منطقه تورنگ تپه شهرستان گرگان سقوط کرد. این حادثه زمانی رخ داد که وی به همراه سایر اعضای خانواده در محل حضور پیدا کرده بود، اما در حالی که اعضای خانواده مشغول انجام کار‌های کشاورزی بودند ناگهان متوجه ناپدید شدن کودکشان شدند.

 

بعد از حدود ۳۰ دقیقه از ماجرای گم شدن کودک ۴ ساله، سرانجام یکی از اعضای خانواده متوجه چاه کشاورزی شده و وقتی داخل چاه را نگاه کرد بدن نیمه جان بچه را دید.

با حضور سایر حاضران در منطقه بسرعت عملیات خارج کردن کودک از چاه انجام شد، اما تلاش‌ها بی‌فایده بود و وی بر اثر سقوط جان باخته بود.

در حادثه دیگری که در منطقه علی آباد کتول استان گلستان رخ داد نیز یک کودک ۳ ساله به داخل چاهی سقوط کرد، اما اعضای خانواده‌اش زود متوجه ماجرا شده و او را با کمک همسایگان از چاه بیرون کشیدند.

علیرضا کمال غریبی سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گلستان در این باره گفت: علی رغم اینکه هنگام خارج کردن کودک از داخل چاه، وی فاقد علائم حیاتی بود و تصور می‌شد او نیز جان خود را از دست داده است، اما نیرو‌های اورژانس ماساژ قلبی و لوله‌گذاری راه تنفسی و اقدامات احیا را تا زمان انتقال وی به بیمارستان انجام دادند. این کودک به کما رفته و اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شود.

در حادثه دیگری نیز یک پسربچه ۵ساله در سرخنکلاته روستای جهان آباد سفلی استان گلستان هنگامی که مشغول بازی در زمین کشاورزی بود، دچار حادثه شده و با افتادن به داخل آب غرق شد. به گزارش خبرنگار ما، با فرا رسیدن تابستان و فصل کار در اراضی کشاورزی، هر ساله تعدادی از کودکانی که به همراه والدین خود به مزارع می‌روند به‌خاطر غیر ایمن بودن درپوش چاه‌های کشاورزی دچار حوادث ناگواری می‌شوند که کارشناسان امر توصیه کرده‌اند والدین در این باره توجه جدی تری داشته باشند تا شاهد وقوع حوادثی از این دست در استان‌های شمالی نباشیم.

منبع: روزنامه ایران

 

ارسال نظر

آخرین اخبار