فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا گفت: گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه صفر اعتبار دارد.

اعتبار گذرنامه زیارتی موقت تا چه زمانی است؟

به گزارش گلستان ۲۴؛ سردار محسن فتحی‌زاده با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ هزار جوان از خانواده‌های مردم عزیز، پرسنل کادر نیروی انتظامی هستند، اظهار کرد: بیش از ۱۵۰ هزار نفر نیز از سربازان ناجا از نقاط صفر مرزی گرفته تا عمق شهرها، روستاها و جاده‌ها به ملت عزیز در سراسر کشور خدمت‌رسانی می‌کنند.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا تصریح کرد: ناجا همواره از مردم می‌خواهد در همه جا ناظر باشند و با نظارت کارها را دنبال کنند تا اگر رفتار ناشایست یا مشکلی را مشاهده کردند به پلیس گزارش دهند.

وی افزود: نیروی انتظامی از نخستین سازمانهایی است که چندین درگاه ارتباطی مستقیم با مردم  مانند پلیس ۱۱۰ و سامانه ۱۹۷ دارد که مردم می‌توانند به راحتی با استفاده از این سامانه‌ها انتقادات، پیشنهادات و شکایات خود را در زمینه‌های مختلف مطرح کنند.

این مقام انتظامی درباره سفر زائران اربعین نیز گفت: عبور از مرزهای قانونی کشور در هر شرایطی نیازمند داشتن گذرنامه است و به هیچ وجه فردی نمی‌تواند بدون داشتن گذرنامه از کشور خارج یا به کشور وارد شود.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا تصریح کرد: برآوردها نشانگر افزایش تقاضای سفر اربعین است و از ابتدای محرم تاکنون میزان تقاضا برای سفر به عتبات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد چندبرابری داشته است.

فتحی‌زاده ادامه داد: امسال تقاضا برای صدور گذرنامه، نوگذرنامه و تمدید آن، افزایش داشته به طوریکه شاهد حجم زیادی از مراجعه‌کنندگان به دفاتر پلیس ۱۰+ برای صدور گذرنامه هستیم.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا یادآور شد: برای افرادی که درخواست گذرنامه دارند و ممکن است با توجه به حجم تقاضای بالا، صدور گذرنامه زمان بر شود و احیاناً نتوانند به زیارت عتبات برسند گذرنامه زیارتی موقت صادر می‌کنیم تا امکان سفر زیارتی اربعین را داشته باشند و سپس گذرنامه اصلی را تحویل آنها می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: زائران می‌توانند پس از ثبت‌نام و قرارگرفتن در نوبت برای صدور یا تمدید گذرنامه با دریافت برگ تردد موقت به عراق سفر کنند، طراحی برگ تردد اربعین انجام شده و از امروز توزیع می‌شود.

این مقام انتظامی متذکر شد: بنابراین ناجا هم مطابق برآوردها، ظرفیتهای خود را افزایش داده و در راستای تسهیل تردد زائران، تمهیدات لازم را پیش‌بینی و به منظور تسهیل در خدمات‌دهی به زوار اربعین، با هماهنگی مراجع ذیربط امسال، طرح "صدور گذرنامه زیارتی موقت" را اجرایی و عملیاتی کرده است.

فرمانده قرارگاه اربعین حسینی ناجا با بیان اینکه گذرنامه زیارتی موقت صرفاً برای ایام اربعین است و تا پایان ماه صفر اعتبار دارد، گفت: مطابق تمهیدات پیش‌بینی شده توسط پلیس، بابت صدور گذرنامه زیارتی موقت هزینه‌ای از زوار دریافت نمی‌شود و این خدمات صرفاً به صورت رایگان توسط پلیس ارائه می‌شود.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا ناجا با تأکید بر اینکه زائران به هیچ وجه بدون داشتن گذرنامه یا برگ عبور موقت جایگزین به نقاط مرزی مراجعه نکنند، گفت: زواری که آمادگی سفر دارند، حرکت را به زمان اوج راهپیمایی موکول نکنند، بدانند امسال شرایط متفاوت است و حجم تقاضای سفر بالاست.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار