سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، بر انتخاب درست، شناسایی شرایط و برنامه ریزی دقیق در زندگی، برای دستیابی به موفقیت تاکید کرد.

انتخاب درست، شناسایی شرایط و برنامه ریزی دقیق، سه حلقه مهم تضمین کیفیت در زندگی است

به گزارش گلستان ۲۴؛ کچوئیان در مراسم استقبال از دانشجو معلمان دختر و پسر پردیس‌های امام خمینی و آیت الله خامنه‌ای استان گلستان در محل سالن اجتماعات کانون طه آموزش و پرورش، فرا رسیدن ماه مهر را فرصتی دوباره برای تجدید میثاق دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با علم و دانش ذکر و با معرفی دانشگاه فرهنگیان به عنوان نهادی ویژه برای تربیت معلم و بهسازی منابع انسانی در نظام آموزشی و پرورشی کشور خطاب به دانشجو معلمان تازه ورود به این دانشگاه گفت: با تلاش و کوشش شما عزیزان در راستای طراحی و بهره مندی از فرصت‌های متناسب با حرفه خطیر و ارزشمند معلمی، می‌توان پاسخگوی انتظارات کشور از این دانشگاه بود.

کچوئیان، انتخاب حرفه معلمی را یک افتخار دانست و افزود: انتخاب و فرصت تحصیل در دانشگاه فرهنگیان نشان از فرهیختگی و بالندگی دانشجو معلمان برای قرار گرفتن در مسند خطیر معلمی است.

وی، با سفارش دانشجویان به بهره مندی از فرصت گران بها و محدود تحصیل در دانشگاه فرهنگیان، از ابتکار عمل و خلاقیت به عنوان دو بازوی محکم برای رفع برخی محدودیت‌ها یاد کرد و افزود: مدیریت جهادی به منظور فراهم ساختن شرایط مساعد برای رشد و تعالی شما دانشجو معلمان، از جمله وظایف اصلی کارگزاران دانشگاه در سطوح مختلف به شمار می‌رود.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، در ادامه گفت: همه ما در طول زندگی با قرار گرفتن در دو راهی‌ها، سختی‌ها و موقعیت‌های مختلف، دست به انتخاب زده‌ایم.

استاد دانشگاه، اقدام آگاهانه در راستای انتخاب دوست، رشته تحصیلی، شغل و همسر را مهیا کننده فرصت‌های نو در زندگی عنوان و تصریح کرد: انتخاب درست، شناسایی شرایط و برنامه ریزی دقیق، حلقه‌های مهم کیفیت بخشی در زندگی به شمار می‌روند.

کچوئیان، در تشریح این سه عامل، حلقه نخست کیفیت بخشی به زندگی را انتخاب آگاهانه، درست و به جا ذکر و اظهار داشت: شناسایی منابع انسانی به عنوان ارزشمندترین دارایی و سرمایه انسانی همراه با شناخت و بررسی شرایط موجود برای تبدیل انتخاب به فرصت، حلقه دوم کیفیت بخشی به زندگی است.

وی، برنامه ریزی دقیق و حساب شده را آخرین حلقه به منظور تحقق خواسته‌های بشر اعلام کرد و افزود: با طرح ریزی یک برنامه دقیق و تلاش برای پیروی از این برنامه قطعا شاهد موفقیت در امور خواهیم بود.

سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، با برشمردن استقلال، توسعه و نوگرایی به عنوان سه عنصر برجسته دنیای دیجیتال و مدرن امروز از عاشورا، اربعین و نماز به عنوان رمزواره‌های معنویت یاد کرد و گفت: در دنیای امروز، معنویت و آشتی و بازگشت به آن باید نخستین اولویت هر فرد در زندگی باشد.

این مقام مسئول، با معرفی نسل حاضر به عنوان نسل هوشمند، خطاب به استادان و کارکنان دانشگاه فرهنگیان هر گونه ارتباط عاطفی توام با احترام، اجتناب از نصیحت و اهتمام به استدلال، دوری از زبان باید‌ها و نبایدها، پرهیز از حرکات تصنعی و تبلیغی و اهتمام به توسعه شادی، نشاط و امید را در جمع دانشجو معلمان لازم و ضروری خواند.

کچوئیان، اهتمام به توسعه اخلاق حرفه‌ای و آموزشی در ارائه خدمت علمی به نسل جوان امروز را مهم دانست و تاکید کرد: توجه و اهتمام به توسعه دانشگاه بدون حصار، توجه اساتید جوان به تجربه بزرگان علم، ارتقاء مستمر استاندارد‌های آموزشی از طریق همکاری‌های بین دستگاهی در سطح ملی و بین المللی، ایجاد فضای رقابتی سازنده برای رسیدن به تعالی و ایجاد انگیزه و اهتمام به استمرار آن از جمله اولویت‌های کاری اعضاء هیات علمی و فرهیخته دانشگاه فرهنگیان به شمار می‌رود.

وی، اهتمام به تحقیق و پژوهش، تلاش برای رسیدن دانشگاه به مرجعیت علمی، اجتناب از فضا‌های تخریب شخصیت، توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری و خلاقیت را از دیگر اقدامات این اعضا ذکر کرد.

عضو هیات رئیسه دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به سخن جامعه شناس سوئیسی، پایه و بنای شخصیت فرد را برگرفته از رفتار و کردار وی دانست و گفت: زیباترین شخصیت‌ها متعلق به خوش اخلاق‌ترین انسان‌های دنیا است.

کچوئیان، در پایان شفافیت، صداقت، پذیرش تغییر، نظارت، مشارکت، جانشین پروری، توسعه فضا‌های نقد، بازنگری در رویه‌ها و فرآیند‌ها به طور مستمر، مراقبت بر چرخش‌های غیر تحولی، اهتمام به اجرای دقیق رهنامه ۴۰ ماده‌ای دانشگاه و بیانیه گام دوم انقلاب را از موارد مهم و قابل توجه مدیران استانی دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور ذکر کرد.

گفتنی است: در مراسم استقبال از دانشجو معلمان تازه ورود استان گلستان، چراغعلی، معاون سیاسی استاندار، چوبداری، مدیر کل سیاسی، امنیتی انتخابات استانداری، گوهری راد، مدیر کل آموزش و پرورش استان و معاونان، تربتی نژاد رئیس آموزش و پرورش گرگان، رجبی نسب، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، مسعودی، معاون مدیر کل اطلاعات استان، کشیری، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و میرزاعلی مدیر کل کتابخانه‌های استان گلستان حضور داشتند.

/میزان

ارسال نظر

آخرین اخبار