قیمت لبنیات به فاصله کمتر از سه ماه افزایش یافته این درحالی است که بخش زیادی از مصرف‌کنندگان قدرت خرید این محصولات با نرخ‌های قبلی را نیز نداشتند.

لبنیات دوباره گران شد!

به گزارش گلستان ۲۴؛ درحالی که نرخ فرآورده‌های لبنی در ۱۰ تیر ماه امسال افزایش یافته بود به فاصله کمتر از ۳ ماه نرخ این محصولات دوباره با تصمیم سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان افزایش یافت.

 

بنابراین گزارش رستمی مدیر کل نظارت بر محصولات کشاورزی و مواد غذایی سازمان حمایت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به تازگی اعلام کرده است: براساس آخرین تصمیمات گرفته شده در چهلمین جلسه کار گروه تنظیم بازار سقف نرخ کیفی‌ترین شیر خام و همچنین ۱۴ قلم فرآورده‌های لبنی تعیین و ابلاغ شده است.

وی افزود: بر این اساس و با توجه به دریافت اطلاعاتی مبنی بر افزایش نرخ شیر خام به ویژه از سوی واحدهای دامداری صنعتی، پیگیری لازم در خصوص رعایت سقف قیمت‌های مصوب انجام گرفته است.

بنابر این گزارش درحالی که نرخ لبنیات دو مرتبه بر اساس تصمیم سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به فاصله کمتر از سه ماه افزایش می‌یابد که بخش زیادی از مردم توان مصرف این محصولات با قیمتهای قبلی را نیز ندارند.

بنابر این گزارش، تولید‌کنندگان فرآورده‌های لبنی برای رهایی از ضرر و زیان احتمالی ناشی از کاهش فروش محصولات در بازارهای داخلی، صادرات این محصول را افزایش داده اند؛ کاهش ارزش پول ملی باعث شده که صادرات این محصول سود مناسبی داشته باشد.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار