مدیرکل بنیادمسکن گلستان گفت: ساخت واحدهای مسکونی سیل‌زدگان استان تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

پایان ساخت منازل مسکونی سیل‌زدگان گلستان تا آخر امسال / چادرنشین‌ها در اولویت قرار دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدتقی زمانی‌نژاد شامگاه سه‌شنبه در جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده استان اظهارداشت: در اثر وقوع طوفان، رانش زمین و سیل در استان 21 هزار و 100 واحدمسکونی در مناطق شهری و روستایی دچار خسارت شد.

وی افزود: همه 13 هزار و 700 واحد مسکونی که در سیل دچار خسارت شده بود، تعمیر و تحویل مردم شده است.

مدیرکل بنیادمسکن استان بیان داشت: در این حوادث 7 هزار و 400 واحد مسکونی نیز خسارت صددرصدی دید که از نظر کارشناسان ارزیاب، تخریبی بود. از این تعداد 6 هزار و 530 واحدمسکونی پی کنی شد. هم چنین 4 هزار و 930 واحد نیز در مرحله فونداسیون و 3 هزار و 600 واحد نیز در مرحله اسکلت‌زنی قرار دارد.

وی گفت: همانطور که به مردم قول دادیم ساخت منازل مسکونی تخریبی در مناطق سیل‌زده استان تا پایان امسال به اتمام می‌رسد. در همین زمینه 2 هزار واحد مسکونی نیز تا پایان آبان ماه به بهره‌برداری خواهد رسید.

زمانی‌نژاد درباره وضعیت خانواده‌های سیل زده‌ای که در چادرها ساکن هستند، خاطرنشان کرد: به همه خانواده‌های شهری که مسکن آنها در اثر سیل تخریب شده بود مبلغ 12 میلیون تومان بلاعوض به عنوان کمک هزینه اجاره و در روستاها نیز نصف این مبلغ پرداخت شده است.

وی گفت: منازل مسکونی خانواده‌هایی که در چادر سکونت دارند عمدتا در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و به زودی این واحدها ساخته و تحویل آنان خواهد شد.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار