امام جمعه گنبدکاووس گفت: تکفیر و تحقیر خلاف شان و جهت‌گیری وحدت مسلمین است.

تکفیر و تحقیر خلاف شان و جهت‌گیری وحدت مسلمین است

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام محمود ترابی صبح امروز در همایش زیارت وتوسل از دیدگاه اهل سنت که در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند که یکی از پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد که زیارت او به منزله زیارت پیامبر خدا خواهد بود.
وی با بیان اینکه برای زیارت امام رضا (ع) اجبار و الزامی در کار نبوده است، افزود: زیارت حضرت امام رضا (ع) صرفا به دلیل عشق و علاقه فراوان مردم بوده است، یک کاروان خودجوش از عزیزان متدین و پاکیزه منطقه ما که شامل برادران ترکمن و علمای شاخص اهل سنت بوده‌اند، به زیارت امام رضا (ع) رفته‌اند.
امام جمعه گنبدکاووس خاطرنشان کرد: شاید ممکن است که تعداد کاروان زیارتی کم بوده باشد اما دل‌های همه مردم با این عزیزان بوده است، همچنین وقتی که علمای ما استدلال می‌کنند و دعوت می‌کنند این سنت خود به خود جا خواهد افتاد.

* تندی انسان نباید باعث به هم زدن یکپارچگی و انسجام امت ما می‌شود/ دادن نسبت تکفیر به کسانی که سراسر محبت خدا و اولیای خدا هستند سخن گزافی است

ترابی یادآور شد: تندی انسان نباید باعث به هم زدن یکپارچگی و انسجام امت ما می‌شود ما امت واحده هستیم.
وی با اشاره به اینکه حرمت‌های یکدیگر را باید حفظ کنیم ولو اینکه اختلاف‌نظر وجود دارد، گفت: دادن نسبت تکفیر به کسانی که سراسر محبت خدا و اولیای خدا هستند این سخن، سخن گزافی است، نباید این حدث از انسان سر بزند و این عمل یک عمل اختلافی است.

امام جمعه گنبدکاووس افزود: چطور شما جرات می‌کنید با یک فتوا از یک بزرگواری عده‌ای را تکفیر کنید، این تندروی‌ها، تندوری‌های داعشی وتکفیری است هر ساله جمعیت 20 میلیونی به زیارت امام حسین (ع) می‌روند و مقام معظم رهبری نیز شهادت دادند که این مقدمه ظهور وتمدن اسلامی است.

وی اظهار کرد: شما چگونه می‌گویید که اینها کافر هستند و این عزیزانی که در این نشست حاضر شدند و علمای بزرگ هستند، تکفیری‌ها فتوا دادند که طلبه‌ها و نوجوانان ملاک نیستند، مگر شما با دیگران چه تفاوتی دارید؟
ترابی خاطرنشان کرد: تکفیر وتحقیر خلاف شان وحدت مسلمین و جهت‌گیری مقام معظم رهبری است.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار