مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گلستان گفت: پویش «بهترین کتابی که خوانده ام» در گلستان راه اندازی شد.

پویش «بهترین کتابی که خوانده ام» در گلستان راه اندازی شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، علی نقی حسینی صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگارارن اظهارکرد: کشورها امروز با چالش سلامتی رو به رو هستند که آن ها را وارد فضای جدیدی از زندگی اجتماعی و اقتصادی کرده است.

حسینی گفت: کرونا نام بیماری است که این روزها تهدیدهای بسیاری را در جهان برای دولت ها و مردم ایجاد کزده که از مهم ترین آن ها می توان به چالش حفظ سلامت اجتماعی اشاره کرد.

وی بیان کرد: هر تهدیدی قطعا اگر به خوبی کنترل شود می تواند فرصت هایی را به دنبال داشته باشد، این بار نوجوانان و جوانان گلستانی هستند که توانستند تهدید کرونا را با ایجاد پویش (بهترین کتابی که خوانده ام) به فرصتی برای افزایش بار علمی و معنوی خود تبدیل کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: کتاب و کتاب خوانی مورد تاکید همیشگی رهبر معظم انقلاب بوده و از نگاه ایشان زندگی مردم باید با کتاب عجین شود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گلستان با اشاره به اینکه پرداختن به کتاب برای ما یک هدف نیست، اظهار کرد: پرداختن به کتاب برای دانش آموزان انجمنی یک راهبرد تربیتی است که سعی می کنند با پرداختن به این دست مسئله ها اهداف عالی تربیتی خود را محقق کند.

وی افزود: راه اندازی این دست از پویش ها می تواند به دست یافتن این مسئله ها کمک شایانی کند به همین جهت اگر پویش خوبی تشکیل شود می توان یک گفتمان را ایجاد یا هدایت کرد.

حسینی با بیان اینکه هدف ما در این پویش همچنین تبدیل کتابخوانی به یک گفتمان است، ابراز کرد: گفتمان به این معنا که کتاب خواندن دغدغه ای برای جوانان و نوجوانان شود.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی گلستان، تصریح کرد: فردی که می خواهد در این پویش شرکت کند باید به ذهن خود مراجعه کند تا کتاب مناسبی را معرفی کند که این موضوع هم اتفاق مبارکی است چرا که این موضوع باعث مراجعه بیشتر فرد به کتاب ها می شود.

وی با اشاره به ویژگی های پویش بهترین کتابی که خوانده ام، ادامه داد: فردی که اقدام به گرفتن فیلم کوتاه می کند در آن فیلم باید مختصر در خصوص کتاب نیز توضیحاتی را ارائه دهد که این موضوع باعث برقراری یک ارتباط غیرمستقیم بین مخاطبان خواهد شد.

حسینی در پایان با بیان اینکه تاکنون استقبال خوبی از جانب نوجوانان رو به رو بوده ایم، عنوان کرد: امیدوارم با فعالیت های بیشتر در این زمینه ها بتوانیم در راستای تحقق اهداف عالی انقلاب و رفع بخشی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب گام برداریم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار